11 listopada 2018 r. – XXXII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

11.11.2018 r. – XXXII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości. Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. O godz. 17.30 – nieszpory.
  2. We wtorek – 13 listopada, o godz. 17.00 – Nabożeństwo fatimskie, połączone z procesją z figurą Matki Bożej.
  3. Instytut Myśli Schumana zaprasza na Modlitwę bez Granic dla Niepodległej, która odbędzie się 13 listopada w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Warszawskiej Starówce. Rozpocznie się ona Mszą Świętą o godzinie 19.00, którą odprawi Ks. Prof. Piotr Mazurkiewicz, następnie Ks. Prof. wygłosi krótką konferencję, później przed Najświętszym Sakramentem będziemy się modlić o powrót do chrześcijańskich korzeni Europy.
  4. W przyszłą sobotę, 17 listopada w  Parafii Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym odbędzie się XVII Spotkanie Chóralne z okazji wspomnienia Św. Cecylii. W przeglądzie weźmie udział także nasz Chór Parafialny "Jubilate Deo". Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00, a zakończy wspólną Mszą świętą o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich miłośników śpiewu chóralnego do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i duchowego wsparcia naszego chóru.
  5. Przypominamy, że możemy już zgłaszać w zakrystii, a także w kancelarii parafialnej, intencje Mszy świętych na pierwszą połowę roku 2019.
  6. Jak zawsze zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Po Mszach świętych zapraszamy na coś słodkiego do naszej kawiarenki, gdzie możemy przejrzeć i zakupić bieżącą prasę katolicką, do lektury której gorąco zachęcamy.