18 listopada 2018 r. – XXXIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

18.11.2018 r. – XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj w Kościele Powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7). O godz. 17.30  - nieszpory.
  2. W tym tygodniu, w czwartek – 22 listopada – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Jest to święto patronalne parafialnego chóru „Jubilate Deo” i scholi dziecięcej. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się razem z chórem o Boże błogosławieństwo. Przy tej okazji zapraszamy do włączenia się w działalność tego zespołu. Chór pozwala rozwijać swoje talenty na chwałę Bożą, bardziej świadomie przeżywać cały rok liturgiczny, a także budować nowe relacje. Próby odbywają się w każdą środę i piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Chętne dzieci zapraszamy do scholi, która ma swoje spotkania w niedziele o godz. 10.15.
  3. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza wszystkich chętnych na wykłady otwarte, w cyklu „Duchowość dla Warszawy”Kolejny wykład, zatytułowany „Czy możliwe są cuda w XXI wieku?”, dotyczyć będzie katolickiej wizji choroby i uzdrowienia, działań grup charyzmatycznych i Mszy o uzdrowienie. Wykład wygłoszą: ks. prof. Andrzej Kobyliński (UKSW) oraz ks. prof. Krzysztof Guzowski (KUL). Wykład odbędzie się we wtorek, 27 listopada o godzinie 19.00, w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66. Spotkanie poprowadzą ks. prof. Krzysztof Pawlina i s. dr Judyta Pudełko. Wstęp wolny.
  4. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie akcji przygotowania paczek świątecznych dla dzieci. W dwie kolejne niedziele – 25 listopada i 2 grudnia w tyle kościoła wystawiony będzie kosz, do którego będzie można składać słodycze dla dzieci.
  5. Jak zawsze zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Po Mszach świętych zapraszamy do kawiarenki, gdzie możemy przejrzeć i zakupić bieżącą prasę katolicką. Serdecznie zapraszamy.