25 listopada 2018 r. – Niedziela Chrystusa Króla

KOMUNIKATY PARAFIALNE

25.11.2018 r. – Niedziela Chrystusa Króla

 

  1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla jest jednocześnie świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Wszystkim członkom naszego Parafialnego Oddziału AK, z racji ich święta, życzymy obfitości łask Bożych.
  2. Dzisiaj o 17.30 – wypominki, o 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  3. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie akcji przygotowania paczek dla dzieci. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę pod chórem wystawiony będzie kosz, do którego można składać słodycze dla dzieci.
  4. W przyszłą niedzielę 2 grudnia – okresem Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych parafian na Msze św. roratnie. Odprawiane one będą w dni powszednie, przez cały okres Adwentu, o godz. 18.00. Roraty ze szczególnym udziałem dzieci w środy i piątki. 
  5. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego Seminarium.
  6. Już dzisiaj informujemy, że ze świąteczną posługą sakramentalną pragniemy udać się do chorych w sobotę 15 grudnia. W związku z tym nie będzie wizyt u chorych w najbliższą sobotę. Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii.
  7. Jak zawsze zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Po Mszach świętych zapraszamy do kawiarenki. Możemy tam również przejrzeć i zakupić bieżącą prasę katolicką. Polecamy tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.