2 grudnia 2018 r. – I Niedziela ADWENTU

KOMUNIKATY PARAFIALNE

2.12.2018 r. – I Niedziela ADWENTU

  1. W imieniu Ks. Rektora i całej wspólnoty seminaryjnej, składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby Seminarium. Dzisiaj o 17.30 nieszpory.
  2. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Tradycyjnie w czasie Adwentu, odprawiana jest Msza św. wotywna o N.M.P. – zwana Roratami. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych parafian na Roraty. Odprawiane one będą w dni powszednie, przez cały okres Adwentu, o godz. 18.00. Na Msze Roratnie przychodzimy z lampionami, które symbolizują naszą gotowość czuwania i trwania na modlitwie wraz z Matką Najświętszą. Lampiony możemy nabyć dzisiaj u sióstr Dominikanek przy wyjściu z kościoła.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo do M.B. Szkaplerznej, po nim Roraty w intencji duchowieństwa, z prośbą o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii. W piątek okazja do spowiedzi miesięcznej.
  4. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie akcji przygotowania paczek dla dzieci. Dzisiaj pod chórem wystawiony będzie kosz, do którego można składać słodycze dla dzieci. Zespół charytatywny Caritas przy naszej parafii, przekaże je potrzebującym w dniu 8 grudnia, podczas corocznego spotkania ze Świętym Mikołajem. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Zespół Caritas będzie rozprowadzał w naszym kościele w niedziele 9 i 16 grudnia. Caritas Archidiecezji Warszawskiej pieniądze uzyskane z dystrybucji świec przeznacza na sfinansowanie letniego wypoczynku dzieci z rodzin żyjących w trudnych warunkach materialnych. Serdecznie prosimy o wsparcie tych akcji.
  5. W sobotę  – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
  6. Za tydzień 9 grudnia służba liturgiczna będzie po każdej Mszy św. rozprowadzać sianko na wigilijny stół. Ofiary będą przeznaczone na budżet służby liturgicznej.
  7. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  8. Jak zawsze, zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową. Prasę katolicką możemy nabyć po Mszach świętych — w kawiarence. Serdecznie zapraszamy i gorąco polecamy miedzy innymi tygodniki: „Niedziela” i  „Gość Niedzielny”.