30 grudnia 2018 r. Święto Świętej Rodziny

KOMUNIKATY PARAFIALNE

30 grudnia 2018 r. Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego

Święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa

  1. Dzisiaj, ostatnia niedziela miesiąca. O godz. 17. 30 - wypominki. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych Bogu w tej modlitwie
  2. Jutro - ostatni dzień roku 2018. W naszym kościele, o godz. 17.30, nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W ten sposób, trwając na modlitwie, pragniemy wspólnie podziękować Bogu za wszelkie dobro i otrzymane łaski na przestrzeni kończącego się roku. Chcemy też wyśpiewać dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”, jak również przeprosić za nasze zaniedbania, przewinienia i grzechy. Gorąco zachęcamy wiernych do licznego udziału. Po nabożeństwie Msza święta.
  3. We wtorek – Nowy Rok. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wspominamy również Nadanie Najświętszego Imienia Jezus, oraz obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. Pierwsza Msza św. w Nowy Rok – o godz. 9.00, kolejne jak w każdą niedzielę.
  4. Po Nowym Roku, w środę – 2 stycznia, rozpoczniemy w naszej parafii wizytację duszpasterską, zwaną KOLĘDĄ. Tym razem pragniemy odwiedzić parafian mieszkających po obu stronach ul. Puławskiej, od kościoła, w kierunku centrum Warszawy. Porządek Kolędy, znajdziemy na tablicy ogłoszeń przed kościołem i na naszej stronie internetowej, do odwiedzania której gorąco zachęcamy. Przypominamy również, że kolęda ma na celu wspólną modlitwę dziękczynną za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na kolejny rok. Jest jednocześnie okazją do lepszego zapoznania się duszpasterzy z mieszkańcami naszej parafii. W dni: od poniedziałku do piątku włącznie, KOLĘDA rozpoczynać się będzie o godz. 17.00, natomiast w soboty o godz. 10.00. Prosimy o przyjazd po księży 15 minut przed rozpoczęciem wizytacji i odwiezienie do parafii po jej zakończeniu. Za wszelką okazaną przez parafian pomoc w przeprowadzeniu kolędy, z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. W czasie trwania Kolędy kancelaria parafialna po południu, zarówno w środy, jak i pozostałe dni tygodnia czynna będzie od 17.00 do 17.45.
  6. Po Mszach świętych serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki, w której możemy również zakupić bieżącą prasę katolicką, do lektury gorąco zachęcamy.