20 stycznia 2019 r. II Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

20 stycznia 2019 r. – II Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, o godz. 17.30 - Nieszpory.
  2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zakończy się on w piątek – 25 stycznia, w Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. W sobotę – 26 stycznia br., w Kościele katolickim w Polsce, przypada XIX Dzień Dialogu z Islamem, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie; od współzawodnictwa do współpracy”.
  3. W środę – 23 stycznia br. Przypada szósta rocznica śmierci śp. Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa Arcybiskupa, Metropolity Warszawskiego, Prymasa Polski. Z tej okazji w Archikatedrze Warszawskiej w środę, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta, której będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz.
  4. W dniach od 22 do 27 stycznia br., w Panamie odbędą się 34 Światowe Dni Młodzieży. W związku z tym w przyszłą niedzielę – 27 stycznia, od godz. 14.00 do 22.00, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się spotkanie młodych - „Panama w Warszawie”. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą obecną w tych dniach w Panamie. Konferencję wygłosi Ks. Abp Grzegorz Ryś, całość poprowadzi raper i prezenter telewizyjny Michał „PAX” Bukowski. Podczas spotkania przewidziana jest Eucharystia, wspólne czuwanie przy ikonie Matki Bożej, uwielbienie, a także łączenie się na żywo z młodzieżą w Panamie.
  5. Dziękując za ciepłe przyjęcie kapłanów w minionym tygodniu nadal bardzo gorąco prosimy o pomoc w przeprowadzeniu Kolędy. O powiadomienie mieszkających w sąsiedztwie i jeśli to możliwe o przyjazd po księży do parafii na 15 minut przed rozpoczęciem wizytacji duszpasterskiej, i odwiezienie do parafii po jej zakończeniu. Za wszelką okazaną pomoc, z góry składamy serdeczne Bóg zapłać. Porządek kolędy do 28 stycznia włącznie wywieszony jest na tablicy ogłoszeń przed kościołem, znajdziemy go również na naszej stronie internetowej pod zakładką – „Porządek Kolędy”. Przypominamy, że w soboty Kolęda rozpoczyna się o godz. 10.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00. Przez cały okres trwania Kolędy, aż do odwołania, kancelaria parafialna czynna jest we wszystkie dni tygodnia jedynie w godzinach porannych: od 8.00 do 9.00.
  6. W dniu dzisiejszym, przy wyjściu z kościoła znajdują się tablice z ponumerowanymi zdjęciami z pogrzebu śp. Księdza Prałata Stanisława Kalinowskiego. Zainteresowanych nabyciem wybranych zdjęć z uroczystości pogrzebowych, prosimy o wpisanie się na listy wyłożone na stolikach w tyle kościoła. Należy podać Imię i Nazwisko, a obok wpisać numery wybranych przez państwa zdjęć. Zdjęcia będzie można odebrać w Zakrystii w najbliższe niedziele. Cena jednego zdjęcia – 3 zł.
  7. Po Mszach świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki.