27 stycznia 2019 r. III Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

27 stycznia 2019 r. – III Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, o godz. 17.30 - Wypominki. O godz. 18.00 – Msza św. za zmarłych, których polecamy Bogu w modlitwie wypominkowej.
  2. Przypominamy, że w związku z trwającymi w Panamie od 22 stycznia Światowymi Dniami Młodzieży, w dniu dzisiejszym, w godzinach od godz. 14.00 do 22.00, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się spotkanie młodych - „Panama w Warszawie”. To okazja do wspólnej modlitwy z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą obecną w tych dniach w Panamie. Podczas spotkania przewidziana jest Eucharystia, konferencja, którą wygłosi Ks. Abp Grzegorz Ryś, wspólne czuwanie przy ikonie Matki Bożej, uwielbienie, a także łączenie się na żywo z młodzieżą w Panamie.
  3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi miesięcznej.
  4. W sobotę – 02 stycznia – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu - Msze święte odprawione będą o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo gromnic. Naszą modlitwą i ofiarami na tacę, wspierać będziemy zakony klauzurowe. W sobotę, po Mszy św. wieczornej – Wieczór Uwielbienia z Maryją. W programie: różaniec wynagradzający, modlitwa o uzdrowienie oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Podczas nabożeństwa będziemy gościć zespół ewangelizacyjny „Charyzmaty”.
  5. Dziękując za ciepłe przyjęcie kapłanów w minionym tygodniu nadal bardzo gorąco prosimy o pomoc w przeprowadzeniu Kolędy. O powiadomienie mieszkających w sąsiedztwie i jeśli to możliwe o przyjazd po księży do parafii na 15 minut przed rozpoczęciem wizytacji duszpasterskiej, i odwiezienie do parafii po jej zakończeniu. Za wszelką okazaną pomoc, z góry składamy serdeczne Bóg zapłać. Porządek kolędy do 04 lutego włącznie wywieszony jest na tablicy ogłoszeń przed kościołem, znajdziemy go również na naszej stronie internetowej pod zakładką – „Porządek Kolędy”. Przypominamy, że w soboty Kolęda rozpoczyna się o godz. 10.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00. W najbliższą sobotę, z racji Święta, kolędy nie będzie. Przez cały okres trwania Kolędy, aż do odwołania, kancelaria parafialna czynna jest we wszystkie dni tygodnia jedynie w godzinach porannych: od 8.00 do 9.00.
  6. Jeszcze dzisiaj, przy wyjściu z kościoła znajdują się tablice z ponumerowanymi zdjęciami z pogrzebu śp. Księdza Prałata Stanisława Kalinowskiego. Zainteresowanych nabyciem wybranych zdjęć z uroczystości pogrzebowych, prosimy o wpisanie się na listy wyłożone na stolikach w tyle kościoła. Należy podać Imię i Nazwisko, a obok wpisać numery wybranych przez państwa zdjęć. Zdjęcia będzie można odebrać w Zakrystii w najbliższe niedziele. Cena jednego zdjęcia – 3 zł.