10 lutego 2019 r. V Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

10.02.2019 r. – V Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, o godz. 17.30 – Nieszpory.
  2. Dobiegła końca WIZYTACJA DUSZPASTERSKA, zwana Kolędą. Dziękujemy bardzo gorąco wszystkim, za ciepłe i serdeczne przyjęcie kapłanów podczas KOLĘDY. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość i okazaną pomoc. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali po księży i odwieźli ich do parafii po zakończeniu wizytacji. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za przekazane ofiary. Od jutra kancelaria parafialna czynna będzie w stałych godzinach.
  3. Jutro – 11 lutego – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. W związku z tym serdecznie zapraszamy do naszego kościoła wszystkich seniorów i chorych na Mszę św., która zostanie odprawiona w ich intencji w najbliższą sobotę – 16 lutego, o godz.00. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św., w imieniu Parafialnego Zespołu CARITAS, zapraszamy wszystkich na wspólne śniadanie do parafialnej kawiarenki u Świętych Piotra i Pawła.
  4. Trwa czas kolejnego rozliczenia się z fiskusem. Zespół Caritas składa serdeczne "Bóg zapłać" Parafianom, którzy przekazali 1% podatku za 2017 r. na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej Parafii w rubryce "Cel szczegółowy" i zwraca się z prośbą o podobne wsparcie w rozliczeniu PIT za rok 2018. Na tablicy ogłoszeń przed kościołem, jak również na naszej stronie internetowej i na stołach pod chórem znajdziecie Państwo więcej informacji na ten temat.  Dla emerytów i rencistów na stołach wyłożone są druki PIT-OP, dzięki którym osoby otrzymujące roczne rozliczenie z ZUS mogą również przekazać 1% podatku na parafialny Caritas.
  5. Mając na uwadze powtarzające się, mimo wcześniejszych apeli, przypadki wyłudzania środków pieniężnych przez osoby podające się za policjanta, funkcjonariusza CBŚP, jak i innych służb, których ofiarami padają osoby starsze, samotnie mieszkające, Komendant Komisariatu Policji Warszawa Ursynów, zwraca się z kolejnym apelem do mieszkańców Ursynowa o szczególną ostrożność. Tekst Apelu znajduje się na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  6. Po Mszach świętych, jak zawsze zapraszamy na kawę i coś słodkiego do naszej kawiarenki.