03 marca 2019 r. VIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

03.03.2019 r. – VIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, 12 rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Na Mszy św. o godz. 12.30, po modlitwie po Komunii świętej, odśpiewamy hymn dziękczynny „Ciebie Boga wysławiamy”. Jutro, w Święto Św. Kazimierza Królewicza, dzień Imienin Księdza Kardynała. Wdzięczni za Jego posługę pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. 
  2. W dniu dzisiejszym, rozpoczynamy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. O godz. 17.30, z racji pierwszej niedzieli miesiąca - Nieszpory połączone z miesięczną adoracją Najświętszego Sakramentu.
  3. W tym tygodniu06 marca - Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.00 i o godz. 18.00. Na wszystkich Mszach świętych obrzęd posypania popiołem. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. W Środę Popielcową rozpoczynamy, trwające do I Niedzieli Wielkiego Postu, Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  4. W środę Popielcową, w Warszawie, rozpocznie się trwająca przez cały okres Wielkiego Postu liturgia stacyjna, która ukazuje i podkreśla wspólnotowy charakter wielkopostnej pokuty. Gorąco zachęcamy wiernych do udziału. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy wykaz kościołów stacyjnych Warszawy na poszczególne dni Wielkiego Postu.
  5. Tradycyjnie, w okresie Wielkiego Postu, rozważać będziemy Mękę Pańską podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek, po Mszy św. wieczornej, a więc ok. godz. 18.40. Gorzkie Żale – w przyszłą niedzielę o godz. 17.30.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 - różaniec, a po nim Msza św. w intencji duchowieństwa, z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele szczególnie z naszej parafii.
  7. W przyszłą niedzielę – 10 marca, ofiary składane na tacę podczas Mszy świętych, przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Duchownego.
  8. Jak zawsze zapraszamy do naszej kawiarenki.
  9. W miesiącu lutym zmarli nasi parafianie:

+ Maria Dadasz - lat 92

+ Tadeusz Grochocki – lat 64

+ Alicja Maciejewska – lat 84

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …