10 marca 2019 r. I Niedziela Wielkiego Postu

KOMUNIKATY PARAFIALNE

10.03.2019 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

  1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, podczas którego, tradycyjnie rozważamy Mękę Pańską podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Pierwsze Gorzkie Żale – dzisiaj o godz. 17.30. Droga Krzyżowa z udziałem dzieciw środę o godz. 17.30. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży – w piątek, po Mszy św. wieczornej, a więc godz. 18.30; Gorąco zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
  2. Po Mszach świętych, w niedziele Wielkiego Postu nasi młodzi wolontariusze zbierać będą jałmużnę wielkopostną do skarbonek przygotowanych przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zgromadzone w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na cele charytatywne w naszej Parafii.
  3. W środę – 13 marca, o godz. 17.00 Różaniec Fatimski, po którym o godz. 17.30 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci. W związku z tym nie będzie procesji fatimskiej.
  4. Również w środę – 13 marca – 6 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Na Mszy św. o godz. 18.00, po modlitwie po Komunii Świętej, odśpiewamy hymn dziękczynny „Ciebie Boga wysławiamy”.
  5. W sobotę – 16 marca, po Mszy św. wieczornej , spotkanie grupy parafialnej „Różaniec Rodziców”.
  6. Za tydzień – 17 marca - Niedziela pomocy Kościołowi w świecie Ad Gentes. Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
  7. Informujemy, że Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu – 07 kwietnia i trwać będą do środy – 10 marca włącznie. Starajmy się już teraz tak zaplanować zajęcia, aby skorzystać w pełni z czasu Łaski, który daje nam Pan.
  8. W imieniu Ks. Rektora i całej społeczności seminaryjnej dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby Seminarium.
  9. Jak zawsze, zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową. Po Mszach świętych, zapraszamy na coś słodkiego, kawę, czy herbatę do naszej kawiarenki.