31 marca 2019 r. IV Niedziela Wielkiego Postu

KOMUNIKATY PARAFIALNE

31.03.2019 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.30, zapraszamy na Koncert Wielkopostny. Koncert rozpocznie się o godz. 13.30. Usłyszymy „Stabat Mater” Giovanniego Battisty Pergolesiego. Wykonawcami będą: Chór „Medici Cantares” z Bydgoszczy i Warszawy; dr Hanna Zajączkiewicz – sopran; dr Ewelina Sielska-Badurek – mezzosopran, oraz Orkiestra Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją Beaty Herman. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 2. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.30.
 3. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w środę o 17.30; dla dorosłych i młodzieży, w piątek – po Mszy św. wieczornej ok. 18.40.
 4. Od jutra rozpocznie się Msza św. Gregoriańska za ś.p. Ks. Prałata Stanisława Kalinowskiego. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy miesięczny grafik ze wskazaniem godzin, o których przez 30 dni rozpoczynać się będą te Msze św.
 5. We wtorek, 2 kwietnia br., w 14. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, na Placu Piłsudskiego o godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne, organizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II. W spotkaniu będzie uczestniczył Ks. Kard. Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w czuwaniu i wspólnej modlitwy.
 6. W tym tygodniu: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę, w godzinach między 10.00 a 12.00 księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną już na Święta Wielkanocne. Prosimy o zgłaszanie chorych, po Mszach św. w zakrystii.
 1. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia z Maryją. Rozpocznie się on w najbliższą sobotę – 06 kwietnia, po Mszy św. wieczornej. W programie m.in.: różaniec wynagradzający, modlitwa o uzdrowienie oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym sakramentem.
 2. Przypominamy, że za tydzień – w niedzielę 07 kwietnia rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy - 10 kwietnia włącznie. Program znajdziemy na ulotkach rozłożonych na ławkach w kościele, jak również na plakatach na tablicy ogłoszeń przed kościołem i na naszej stronie internetowej. Starajmy tak zorganizować nasze zajęcia aby móc w pełni uczestniczyć w rekolekcjach, tym szczególnym czasie, który daje nam Pan. 
 1. Serdecznie zapraszamy na Koncert Pasyjny, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę, 7 kwietnia o godz.19.00. Obok naszego Chóru Parafialnego „Jubilate Deo” wystąpią dwa inne ursynowskie chóry: „Vox cordis” z Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego, oraz „Castitudo” z Parafii
  św. Tomasza Apostoła. Niech to spotkanie z muzyką pomoże nam
  w przeżywaniu nie tylko czasu Wielkiego Postu, ale też rekolekcji parafialnych. Zapraszamy.
 2. Parafialny Zespół Caritas w dwie kolejne niedziele - 7 i 14 kwietnia, po każdej Mszy św., będzie rozprowadzał świece wielkanocne.
 3. W miesiącu marcu zmarła nasza parafianka: Śp. Wanda Graff – lat 64. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
 4. Jak zawsze, po Mszach św. zapraszamy do naszej kawiarenki.