14 kwietnia 2019 r. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

KOMUNIKATY PARAFIALNE

14.04.2019 - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

  1. Dzisiaj, ostatnie Gorzkie Żale, o godz. 17.30.
  2. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Przypominamy, że w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę nie ma Mszy św. w godzinach porannych. W te trzy dni do Komunii Świętej możemy przystąpić jedynie podczas Liturgii Triduum Paschalnego. I tak: Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, rozpocznie się o godz. 18.00; Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek - o godz. 17.00; a Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę - rozpocznie się o godz. 20.00.
  3. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w sobotę, na Liturgię Wigilii Paschalnej, przynosimy świece.
  4. W Triduum Paschalne, kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  5. Błogosławieństwo pokarmów na stół Wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę w kawiarence parafialnej: od godz. 8.30 do 18.30, oraz tradycyjnie - w Zgorzale. W związku z tym, prosimy o przyjazd po księdza o godz. 9.00. Podczas błogosławieństwa pokarmów, ministranci rozprowadzać będą wodę święconą, a ofiary uzyskane w ten sposób, przeznaczają na potrzeby własnego zespołu.
  6. W przyszłą niedzielę – 21 kwietnia - WIELKANOC. Procesja Rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 7.00. Zapraszamy do licznego udziału. Po procesji - Msza św. Rezurekcyjna. Następna Msza św. po Rezurekcji o godz. 9.00.
  7. Wszyscy, którzy z ważnych przyczyn nie przystąpili jeszcze do sakramentu pokuty, w czasie Rekolekcji, mogą to uczynić w najbliższym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i środę od 17.30 do 18.30. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę księża, z racji obowiązków związanych ze sprawowaniem Liturgii Triduum Paschalnego, nie będą mogli słuchać spowiedzi.
  8. Ofiary na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego, możemy składać do puszki, znajdującej się w ścianie, przy krzyżu, w tylnej części kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać Kołom Żywego Różańca za ofiarę złożoną na ten cel.
  9. Wszystkie informacje zamieszczone są na naszej stronie internetowej.
  10. Po Mszach świętych, jak zawsze, zapraszamy do kawiarenki.