28 kwietnia 2019 II Niedziela Wielkanocy Niedziela Miłosierdzia Bożego

28 kwietnia 2019 r. – II Niedziela Wielkanocy

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które będą przeznaczone na potrzeby Caritas.
 2. Dzisiaj, rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. O godz. 17.30 – Wypominki i Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 18.00 – Msza św. za zmarłych polecanych w Wypominkach. 
 3. Ks. Proboszcz i Parafialny Zespół „Caritas”, składa serdeczne podziękowania Właścicielom restauracji „Fryderyk” oraz Właścicielom ciastkarni „Olsza” za wspaniałe dania i słodkie wypieki ofiarowane na świąteczne spotkanie seniorów naszej parafii, które odbyło się wczoraj w kawiarence.
 4. Jutro – 29 kwietnia obchodzić będziemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.
 5. Jutro rozpocznie się wiosenny cykl katechez przedmałżeńskich. Spotkania narzeczonych będą odbywać się w poniedziałki o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 6. We wtorek – 30 kwietnia, przeniesiona ze świąt, Uroczystość Świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
 7. W środę – 1 maja, rozpoczniemy nabożeństwa majowe. W naszym kościele odprawiane one będą przez cały maj o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału. Szczególnie w tym miesiącu starajmy się przyozdobić krzyże i kapliczki przydrożne, przy których gromadźmy się na wspólną modlitwę i śpiew Litanii Loretańskiej.
 8. W czwartek – 2 maja – Święto Flagi Narodowej. Pamiętajmy o przyozdobieniu naszych posesji flagami narodowymi.
 9. W piątek – 3 maja - Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Rocznica Konstytucji 3 maja 1791 roku, Święto Narodowe. Msze święte w tym dniu odprawiane będą według porządku niedzielnego.
 10. W tym tygodniu: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę, w godzinach od 10.00 do 12.00, księża udadzą się do chorych z Komunią Świętą. 
 11. W sobotę 4 maja po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją.
 12. Informujemy, że Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii, odbędzie się w niedzielę 12 maja na Mszy św. o godz. 9.00, o 12.30 Rocznica I Komunii Świętej. 
 13. Ogłoszenie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie: Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium – www.wmsd.waw.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 14. Po Mszach świętych, jak zawsze zapraszamy do naszej kawiarenki.