12 maja 2019 r. IV Niedziela Wielkanocy Niedziela Dobrego Pasterza

KOMUNIKATY PARAFIALNE

12 maja 2019 r. – IV Niedziela Wielkanocy

Niedziela Dobrego Pasterza

  1. Dzisiaj, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W naszej parafii, na Mszy św. o godz. 9.00 - Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej; natomiast o godz. 12.30 Rocznica I Komunii. Nabożeństwo Majowe – o 17.30.
  2. Jutro – 13 maja Wspomnienie N.M.P. Fatimskiej. O godz. 17.00 – Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z figurą Matki Bożej i nabożeństwem majowym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.
  3. W środę – 14 maja - Święto Świętego Macieja Apostoła; w czwartek – 16 maja – Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona Polski i metropolii. W tym dniu, o godz. 18.00, w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Warszawie przy ul. Rakowieckiej, o godz. 18.00, Uroczystą Mszę Świętą odprawi Jego Eminencja, Ksiądz Kazimierz Kardynał Nycz.
  4. Dziękując za ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na Seminarium Duchowne w Warszawie, zachęcając do modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, powtarzamy komunikat Księdza Rektora: Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej warszawskiego Seminarium. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  5. Po Mszach świętych zapraszamy na spacer po ogrodzie i do naszej kawiarenki.