26 maja 2019 r. VI Niedziela Wielkanocy

KOMUNIKATY PARAFIALNE

26 maja 2019 r. – VI Niedziela Wielkanocy

  1. Dzisiaj – nabożeństwo majowe - o godz. 17.30.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę – kwartalne Dni Modlitw o urodzaje.
  3. W piątek – 31 maja - Święto Nawiedzenia N.M.P. Tego dnia rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  4. W najbliższą sobotę, 01 czerwca, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, w godzinach od 10.00 do 12.00, księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. Tego dnia rozpoczniemy Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane one będą w naszej parafii przez cały miesiąc czerwiec o godz. 17.30. W sobotę, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją.”
  5. Siostry ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa Sacre Coeur zapraszają na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 20.30 na ul. Puchaczy 16.
  6. W przyszłą niedzielę – 02 czerwca – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia przypada XII Święto Dziękczynienia. Odbywa się ono dokładnie w 40 rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Jednocześnie trwamy wszyscy w modlitwie o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Centralna Uroczystość w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie to Dziękczynna Msza św. o godz. 12.00, która odprawiona zostanie z udziałem Episkopatu Polski. Jak co roku, po Mszach św. w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 20.30, na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpocznie się KONCERT z okazji 40 rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski pt. „Wsłuchiwać się w Papieża”. Wstęp na koncert wolny.
  7. W minionym tygodniu – 21 maja Ks. Maciej Konarski obchodził srebrny jubileusz swoich święceń kapłańskich. Wszyscy włączamy się w Jego dziękczynienie Bogu za powołanie do służby w Kościele, jak również za wszystkie Łaski Boże, których doświadczył podczas 25 lat posługi kapłańskiej, z czego 15 lat – to Jego posługa w naszej parafii. Dziękując zatem za wszelkie dobro, jakie stało się udziałem całej naszej wspólnoty, dzięki Jego pracy kapłańskiej przez te lata, wdzięcznym sercem polecamy Księdza Macieja, Srebrnego Jubilata w kapłaństwie, Bogu Miłosiernemu i wypraszamy wszystkie potrzebne łaski i zdrowie na kolejne lata jego kapłańskiej służby. Szczęść Boże.
  8. Wszystkie informacje zamieszczone są na naszej stronie internetowej. Po Mszach świętych zapraszamy na spacer po ogrodach okalających nasz kościół, a także do naszej kawiarenki w północnej części ogrodów.