02 czerwca 2019 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

KOMUNIKATY PARAFIALNE

02.06. 2019 r. – VII Niedziela Wielkanocy

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. Dzisiaj, nabożeństwo czerwcowe, połączone z miesięczną adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w naszej parafii przez cały miesiąc czerwiec o godz. 17.30. Siostry ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa Sacre Coeur zapraszają na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 20.30 na ul. Puchaczy 16.
  2. W dniu dzisiejszym, w naszej Archidiecezji - XII Święto Dziękczynienia. Odbywa się ono dokładnie w 40 rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Jednocześnie trwamy wszyscy w modlitwie o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Centralna Uroczystość w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie to Dziękczynna Msza św. o godz. 12.00, odprawiana z udziałem Episkopatu Polski. Dzisiaj, po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz dalszych prac związanych z budową i wystrojem Świątyni Opatrzności Bożej. Wieczorem, o godz. 20.30, na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpocznie się KONCERT z okazji 40 rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski pt. „Wsłuchiwać się w Papieża”. Wstęp na koncert wolny.
  3. We wtorek – 04 czerwca – trzydziesta pierwsza rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji, Księdza Kardynała Metropolity Kazimierza Nycza. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o Arcypasterzu, a na Mszy św. o godz. 18.00, po modlitwie po Komunii Świętej, odśpiewamy hymn dziękczynny „Ciebie Boga wysławiamy”.
  4. W tym tygodniu: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi miesięcznej.
  5. Za tydzień, w niedzielę – 09 czerwca - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Komunii Świętej Wielkanocnej.
  6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą w tym roku przeżywać będziemy w czwartek – 20 czerwca. W związku z tym już dzisiaj po raz kolejny ks. Proboszcz kieruje serdeczną prośbę, aby pierwszy ołtarz przygotowały Siostry Dominikanki; ołtarz drugi,– pracownicy cmentarza; ołtarz trzeci - młodzież; ołtarz czwarty – Wspólnota Kościoła Domowego naszej parafii. Jednocześnie składa serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy i w tym roku podejmą wysiłek i prace związane z przygotowaniem ołtarzy
  7. W maju zmarła nasza parafianka śp. Marianna Krajewska – lat 84. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …