09 czerwca 2019 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

KOMUNIKATY PARAFIALNE

09 czerwca 2019 r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Dzisiaj, możemy uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Nabożeństwo czerwcowe - o godz. 17.30.
  2. Jutro – Święto N.M.P. – Matki Kościoła.
  3. W najbliższą środę – 12 czerwca, w naszej parafii odbędzie się zjazd kursowy księży, którzy przyjęli święcenia kapłańskie w czerwcu 1973 r., a więc w roku, w którym święcenia te przyjął nasz ks. proboszcz, jak również J. Em. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. Księża ci, w środę, o godz. 11.00, odprawią w naszym kościele uroczystą Mszę św. koncelebrowaną, której przewodniczyć będzie Ksiądz Kardynał Nycz. Ks. proboszcz serdecznie zaprasza wszystkich Was najmilsi, którym tylko czas na to pozwoli, do udziału w tej Mszy św. i wspólnej modlitwie. Przypomnijmy – w środę o godz. 11.00 
  4. W czwartek – 13 czerwca - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które w ostatnich dniach pontyfikatu wprowadził papież Benedykta XVI. Tego dnia o godz. 17.00 nabożeństwo Fatimskie.
  5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która przypada w tym roku w czwartek – 20 czerwca. W związku z tym Ks. Proboszcz ponawia serdeczną prośbę, aby pierwszy ołtarz przygotowały Siostry Dominikanki; ołtarz drugi,– pracownicy cmentarza; ołtarz trzeci - młodzież; ołtarz czwarty – Wspólnota Kościoła Domowego naszej parafii. Jednocześnie składa serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy kolejny już raz podejmą wysiłek i prace związane z przygotowaniem ołtarzy.
  6. W przyszłą niedzielę – 16 czerwca, Dzień Dziękczynienia za 23 lata posługi proboszczowskiej naszego księdza proboszcza w związku z jego przejściem na emeryturę. Dziękczynienie odbywać się będzie tym razem w naszym kościele na wszystkich Mszach świętych.
  7. Przypominamy, że wszystkie informacje zamieszczamy na naszej stronie internetowej. Po Mszach świętych serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki gdzie możemy wypić kawę lub herbatę, jak również zjeść coś słodkiego z domowych wypieków pani Jadzi.