16 czerwca 2019 r. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

KOMUNIKATY PARAFIALNE

16.06.2019 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o 17.30.
  2. W środę – 18 czerwca, o godz. 18.00, Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Do wspólnej modlitwy zapraszamy rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  3. W najbliższy czwartek – 20 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu, po Mszy św. o godz. 9.00, tradycyjnie wyruszy z naszego kościoła procesja do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ul. Puławską, następnie Klubową, Farbiarską, Łagiewnicką i przy Poczcie przejdzie w kierunku kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i dania świadectwa naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci komunijne w ich strojach; panów, którzy zechcą ponieść baldachim, poprowadzić księdza, ponieść sztandary procesyjne, figurę Matki Bożej Fatimskiej, jak również wszystkie zespoły parafialne. Tego dnia postarajmy się przyozdobić posesje i nie parkować pojazdów na trasie procesji podczas jej trwania.
  4. Pamiętajmy, że udział w procesji nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. W Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Porządek Mszy świętych w Boże Ciało będzie następujący: godz. 7.30; 9.00 - po niej procesja, kolejna Msza św. zaraz po procesji, a więc ok. godz. 11.30 i wieczorem - o godz. 18.00.
  5. Przypominamy, że wszystkie informacje znajdziemy na naszej stronie internetowej. Po Mszach świętych, jak zawsze, serdecznie zapraszamy do kawiarenki i spacer po ogrodach okalających kościół.