23 czerwca 2019 r. XII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

23 czerwca 2019 r. - XII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.
  2. Jutro – 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W Archikatedrze Warszawskiej, o godz. 18.30 odbędzie się odznaczenie medalem: „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”. Wśród odznaczonych będzie również nasz parafianin - Pan Leszek Zalewski. Odznaczenie takie otrzymał już wcześniej Pan Józef Dębski. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy. 
  1. W czwartek – 27 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Tego dnia, po procesji Eucharystycznej, kończącej nabożeństwo czerwcowe, odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków. Do udziału w procesji zapraszamy asystę, zespoły parafialne, bielanki, lektorów i ministrantów.
  2. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. W ten piątek można spożywać pokarmy mięsne.
  3. W sobotę – 29 czerwca - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Patronów naszego kościoła i parafii – dzień parafialnego Odpustu. W tym roku wyjątkowo zostanie on przeniesiony na najbliższą niedzielę – 30 czerwca. W tym dniu mogą uzyskać odpust zupełny wszyscy nawiedzający nasz kościół, jak również posługujący się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub Biskupa pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary. Przyszła niedziela – Dzień Parafialnego Odpustu, w tym roku będzie miała szczególny wymiar, bowiem na Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się uroczysta instalacja, czyli objęcie urzędu przez nowego Księdza Proboszcza naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Rozpoczął się czas urlopów i wakacji. Przebywając na wypoczynku nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.
  5. Już dzisiaj informujemy, ze od 01 lipca do 31 sierpnia włącznie następują zmiany w urzędowaniu kancelarii parafialnej. W tym okresie kancelaria parafialna czynna będzie co drugi dzień: w poniedziałki, środy i piątki. W poniedziałek i piątek: w godzinach od 8.00 do 9.00 i po południu od 17.00 do 18.00. W środy: od 8.00 do 9.00 i po południu od 18.30 do 19.30.
  6. Po Mszach świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki.