30 czerwca 2019 r. XIII Niedziela Zwykła Odpust Parafialny

KOMUNIKATY PARAFIALNE

30 czerwca 2019 r. – (XIII Niedziela Zwykła)

w parafii -Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

  1. Dzisiaj, przeniesiona z 29 czerwca - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Patronów naszego kościoła i parafii – dzień parafialnego Odpustu. W tym dniu mogą uzyskać odpust zupełny wszyscy nawiedzający nasz kościół, jak również posługujący się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub Biskupa pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.
  2. W tym roku dzień parafialnego Odpustu ma szczególny wymiar, bowiem na Uroczystej Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się wprowadzenie na urząd proboszcza naszej parafii Ks. Kanonika dra Ronalda Kasowskiego, dotychczasowego prefekta Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Instalacji dokona ks. Jacek Kozub, dziekan dekanatu ursynowskiego. Nowego Ks. Proboszcza serdecznie witamy w naszej parafii, a wspierając modlitwą, życzymy obfitych Łask Bożych na czas jego pasterskiej posługi naszej parafialnej wspólnocie.
  3. W związku z koniecznością dokonania zmian personalnych we wspólnocie Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika, na nową placówkę odchodzi od nas Siostra Celina. Dziękując za wszelkie dobro, jakie stało się udziałem całej naszej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza dzięki Jej posłudze katechetycznej, życzymy obfitości Bożych Łask na nowej placówce, zapewniając o pamięci w naszych modlitwach.
  4. W tym tygodniu: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 – Msza św. w intencji duchowieństwa z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. W piątek okazja do spowiedzi miesięcznej.
  5. Rozpoczął się czas urlopów i wakacji. Przebywając na wypoczynku nie zapominajmy o codziennej modlitwie, jak również o niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Mimo niekiedy wysokich temperatur, udając się na Mszę św., pamiętajmy też o stosownym i przyzwoitym stroju.
  6. Przypominamy, że ze względu na okres wakacyjny, kancelaria parafialna, od jutra do 31 sierpnia włącznie, czynna będzie co drugi dzień: w poniedziałki, środy i piątki. W poniedziałek i piątek: w godzinach od 8.00 do 9.00 i po południu od 17.00 do 18.00. W środy: od 8.00 do 9.00 i po południu od 18.30 do 19.30.
  7. Wszystkie informacje znajdziemy na naszej stronie internetowej 
  1. W miesiącu czerwcu zmarli nasi parafianie:

+ Jerzy Łysiak – lat 69

+ Zbigniew Pluta – lat 71

+ Cecylia Ciołkiewicz – lat 94

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …