07 lipca 2019 r. XIV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

7 lipca 2019 r. - XIV Niedziela Zwykła

  1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej księdza Tomasza Ślesika, sekretarza Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który w niedziele i dni świąteczne będzie nas wspierał pomocą duszpasterską. Życzymy księdzu Tomaszowi wszelkich potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa w posługiwaniu.
  2. Przypominamy, że ze względu na okres wakacyjny i urlopowy, kancelaria parafialna czynna będzie w co drugi dzień tygodnia. To znaczy: w poniedziałki, w środy i w piątki. W poniedziałki i piątki: w godzinach od 8:00 do 9:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W środy natomiast: przed południem w godzinach od 8:00 do 9:00 i po południu od 18:30 do 19:30.
  3. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

W poniedziałek 8 lipca, wspomnienie św. Jan z Dukli

W czwartek 11 lipca, święto św. Benedykta Opata, jednego z patronów Europy. Jest to dla nas okazja do modlitwy w intencji narodów naszego kontynentu o łaskę odrodzenia w wierze i ufnego zwrócenia się ku Panu Bogu.

W piątek 12 lipca, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

W sobotę 13 lipca, wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

  1. Czas wakacji i urlopów będący sposobnością do odpoczynku to również najlepsza okazja do pozostawienia naszego codziennego zabiegania i zwrócenia swego serca ku Panu Bogu. Przebywając na wypoczynku nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły i miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
  2. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
  3. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.