21 lipca 2019 r. XVI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

21 lipca 2019 r. - XVI Niedziela Zwykła

  1. Ośrodki duszpasterskie naszej archidiecezji organizujące piesze pielgrzymki na Jasną Górę do Matki Bożej w Częstochowie zapraszają pątników, chętnych do udziału w rekolekcjach w drodze. Ojcowie Paulini z kościoła św. Ducha przy ul. Długiej na Warszawską Pielgrzymkę Pieszą. Duszpasterstwo Akademickie z kościoła św. Anny na Starym Mieście na Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną. Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych na Pielgrzymkę osób Niepełnosprawnych wyruszającą z kościoła św. Józefa na Warszawskiej Woli. Dodatkowe informacje o poszczególnych pielgrzymkach można znaleźć na stronie internetowej naszej archidiecezji. (www.archidiecezja.warszawa.pl)
  2. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

W poniedziałek 22 lipca, święto św. Marii Magdaleny. W tym dniu modlitwą ogarniamy naszą Siostrę Magdalenę ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika, życząc potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień zwłaszcza na niwie katechetycznej.

We wtorek 23 lipca, święto św. Brygidy, patronki Europy.

W środę 24 lipca, wspomnienie św. Kingi.

W czwartek 25 lipca, święto św. Jakuba, Apostoła, patrona pielgrzymów. W tym dniu modlitwą chcemy ogarnąć wszystkich pątników a zwłaszcza zdążających ścieżkami jakubowymi do Santdigo de Compostela w Hiszpanii. Również w czwartek za przyczyną św. Krzysztofa podczas wieczornej Mszy Świętej o godzinie 18, będziemy się modlić w intencji wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego o bezpieczeństwo na drogach. Po Mszy Świętej na placu przed kościołem będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

W piątek 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach. Prosząc o potrzebne siły i błogosławieństwo dla żyjących a dla zmarłych o radość życia wiecznego.

  1. Przypominamy, że ze względu na okres wakacyjny i urlopowy, kancelaria parafialna czynna będzie w co drugi dzień tygodnia. To znaczy: w poniedziałki, w środy i w piątki. W poniedziałki i piątki: w godzinach od 8:00 do 9:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W środy natomiast: przed południem w godzinach od 8:00 do 9:00 i po południu od 18:30 do 19:30.
  2. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
  3. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.