28 lipca 2019 r. XVII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

28 lipca 2019 r. - XVII Niedziela Zwykła

  1. W najbliższym tygodniu w czwartek, 1 sierpnia przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie na ołtarzu wolności naszej Ojczyzny.
  2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o powołania do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek zachęcamy do spowiedzi i komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. W pierwszą sobotę podczas Mszy Świętych zawierzymy nasze rodziny i nas samych Niepokalanemu Sercu Maryi.
  3. Ośrodki duszpasterskie naszej archidiecezji organizujące piesze pielgrzymki na Jasną Górę do Matki Bożej w Częstochowie zapraszają pątników, chętnych do udziału w rekolekcjach w drodze. Zachęcamy przy tej okazji również do duchowego pielgrzymowania w tych dniach, aby modlitwą, wyrzeczeniem, postem wspierać pielgrzymujących i wypraszać potrzebne łaski dla nas.
  4. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

W poniedziałek 29 lipca, wspomnienie św. Marty.

W środę 31 lipca, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.

W czwartek 1 sierpnia wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguriego, Biskupa i Doktora Kościoła.

  1. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest w co drugi dzień tygodnia. To znaczy: w poniedziałki, w środy i w piątki. W poniedziałki i piątki: w godzinach od 8:00 do 9:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W środy natomiast: przed południem w godzinach od 8:00 do 9:00 i po południu od 18:30 do 19:30.
  2. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
  3. W miesiącu lipcu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej następujące osoby: Cecylia Ciołkiewicz, lat 94; Feliks Wakulewicz, lat 87; Benedykt Kratiuk, lat 85; Waldemar Wysocki, lat 85; Elżbieta Dylewska, lat 82. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu, wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  4. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.