04 sierpnia 2019 r. XVIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

4 sierpnia 2019 r. - XVIII Niedziela Zwykła 

  1. W najbliższym tygodniu wyruszają piesze pielgrzymki z Warszawy na Jasną Górę do Matki Bożej w Częstochowie. Naszą modlitwą, postem, wyrzeczeniem, uczynkami miłosierdzia każdy z nas może włączyć się w duchowe pielgrzymowanie, wspierając pątników w tych wyjątkowych rekolekcjach przeżywanych w drodze.
  2. Parafialny Zespół Caritas zaprasza chętnych na dwie pielgrzymki autokarowe. Pierwsza z nich planowana jest na 14 września w sobotę, na Podlasie do Sanktuarium Matki Bożej w  Kodniu oraz Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Druga  planowana jest na 12 października i będą to sanktuaria i miejsca święte południowego Mazowsza. Więcej informacji można przeczytać na tablicy ogłoszeń przed kościołem i na plakacie, który ustawiony jest z tyłu kościoła. Tam również wyłożone zostały arkusze zgłoszeń dla wszystkich chętnych. Serdecznie zapraszamy.
  3. W najbliższych tygodniach w naszej parafii rusza akcja charytatywna „Tornister pełen szlachetnych serc”. Zapraszamy, ludzi dobrej woli do zbiórki zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Przygotowane wyprawki szkolne będzie można składać w koszu wystawionym z tyłu kościoła.
  4. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

We wtorek 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego.

W czwartek 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika.

W piątek 9 sierpnia, Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

  1. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
  2. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.