11 sierpnia 2019 r. XIX Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

11 sierpnia 2019 r. - XIX Niedziela Zwykła

  1. W naszej parafii rusza charytatywna akcja „Tornister pełen szlachetnych serc”. Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki zapraszają, ludzi dobrej woli do zbiórki zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego na stoliku wyłożone został specjalne ulotki zachęcające do udziału w tym przedsięwzięciu. Przygotowane wyprawki szkolne będzie można składać do kosza wystawionego przy ołtarzu św. Antoniego.
  2. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W środę 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  • W czwartek 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną również Świętem Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele, tego dnia będzie taki jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Zachęcamy do przygotowania bukietów do poświęcenia, które są wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu za owoc tegorocznych plonów. Tego dnia również będziemy obchodzić 99. rocznicę „Cudu nad Wisłą”, przypominamy i zachęcamy wszystkich do wywieszenia flag narodowych.
  • W sobotę 17 sierpnia będziemy wspominać św. Jacka, kapłana.
  1. Czas wakacji i urlopów będący dobrą sposobnością do odpoczynku to również najlepsza okazja do pozostawienia naszego codziennego zabiegania i zwrócenia swego serca ku Panu Bogu. Przebywając na wypoczynku nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły i miejsca kultu pamiętajmy o stosownym i godnym stroju oraz osobistej modlitwie.
  2. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
  3. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.