18 sierpnia 2019 r. XX Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

18 sierpnia 2019 r. – XX Niedziela Zwykła

  1. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w charytatywną akcję „Tornister pełen szlachetnych serc”, organizowaną przez Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki. Jeszcze przez dwie niedziele będziemy prowadzili zbiórkę zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Do kosza wystawionego przy ołtarzu św. Antoniego można składać „dary na szkolną wyprawkę”, a obok kosza zostały wyłożone specjalne ulotki informujące o prowadzonej akcji z inspiracją co jeszcze jest potrzebne, aby wyprawka szkolna stała się tornistrem pełnym szlachetnych serc.
  2. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • We wtorek 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda Opata i Doktora Kościoła.
  • W środę 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X Papieża.
  • W czwartek 22 sierpnia, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
  • W sobotę 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja Apostoła.
  1. Przypominamy, że ze względu na okres wakacyjny i urlopowy, kancelaria parafialna czynna jest w co drugi dzień tygodnia. To znaczy: w poniedziałki, w środy i w piątki. W poniedziałki i piątki: w godzinach od 8:00 do 9:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W środy natomiast: przed południem w godzinach od 8:00 do 9:00 i po południu od 18:30 do 19:30. Informujemy jednocześnie, że książka z intencjami mszalnymi na rok 2020 zostanie udostępniona z końcem września i dopiero wówczas będzie można potwierdzić wszelkie rezerwacje terminów zamawianych intencji mszalnych oraz uroczystości zaślubin.
  2. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
  3. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.