25 sierpnia 2019 r. XXI Niedziela Zwykła

25 sierpnia 2019 r. – XXI  Niedziela Zwykła

1. Za tydzień w niedzielę 1. września będziemy przeżywać 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i napaści hitlerowskich Niemiec oraz bolszewickiego Związku Radzieckiego na Polskę. W tym dniu zgodnie z wieloletnią tradycją w naszej parafii odbędą się uroczystości upamiętniające te tragiczne wydarzenia, współorganizowane z Urzędem Dzielnicy Ursynów Miasta Stołecznego Warszawy. O godzinie 18:00 będzie Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych i wojska w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. Po Mszy Świętej przejdziemy na cmentarz parafialny, gdzie w rejonie pamiątkowego obelisku przy kwaterach żołnierskich będzie modlitwa za wszystkie ofiary wojny oraz złożenie wiązanek kwiatów, zapalenie zniczy i ciąg dalszy programu patriotyczno-artystycznego. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
  2. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w charytatywną akcję „Tornister pełen szlachetnych serc”. Do kosza wystawionego przy ołtarzu św. Antoniego można składać „dary na szkolną wyprawkę” dla dzieci i młodzieży. Obok kosza zostały wyłożone specjalne ulotki informujące o prowadzonej akcji z inspiracją co jeszcze jest potrzebne.
  3. W przyszłą niedzielę 1. września w kawiarence w domu parafialnym w godzinach od 8:30 do 12:15, będą zbierane wpłaty na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia. Zainteresowanych zapraszamy.
  4. Dziś po każdej Mszy Świętej, przy wyjściu z kościoła wolontariusze z Instytutu Ordo Iuris rozdają formularz Rodzicielskiego Oświadczenia Wychowawczego. Jest to nasza odpowiedź na apel Komisji Wychowania Katolickiego, Konferencji Episkopatu Polski do rodziców w sprawie ochrony dzieci przed wprowadzaniem nieodpowiednich treści do programów szkolnych, które nie uwzględniają kryterium rozwojowego dziecka i naruszają ich sferę prywatności i wrażliwości. Rodzicielskie oświadczenie wychowawcze zastrzega, że udział dziecka w zajęciach z zakresu szeroko rozumianej tzw. edukacji seksualnej wymaga każdorazowej, odrębnej zgody rodzica, wyrażonej po zapoznaniu się z programem i treścią proponowanych zajęć. Polecamy tę sprawę rozwadze Rodziców.
  5. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryka Pawła Celeja alumna V roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego, który rozpoczyna swoją miesięczną praktykę duszpasterską w naszej parafii.
  6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  • We wtorek 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki.
  • W środę 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna Biskupa i Doktora Kościoła.
  • W czwartek 29 sierpnia, wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  1. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
  2. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.