01 września 2019 r. XXII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

1 września 2019 r. – XXII Niedziela Zwykła

 1. Dziś przeżywamy 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, która jest wspomnieniem napaści hitlerowskich Niemiec oraz bolszewickiego Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W tym dniu, zgodnie z wieloletnią już tradycją, w naszej parafii odbędą się uroczystości organizowane przez Władze Dzielnicy Ursynów. O godzinie 18:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji poległych i pomordowanych, którzy zginęli podczas wojny oraz będziemy modlić się o pokój dla świata. Po Mszy Świętej przejdziemy na cmentarz parafialny, gdzie przy kwaterach żołnierskich Bożemu Miłosierdziu polecimy wszystkie ofiary II Wojny Światowej. Następnie rozpocznie się przygotowany program patriotyczny w wykonaniu artystów warszawskich. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Jednocześnie odpowiadając na prośbę księdza Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Warszawskiego o godzinie 14:00 zostaną uruchomione dzwony dla uczczenia 80. rocznicy wydarzeń roku 1939.
 2. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Tornister pełen szlachetnych serc”. Dziękujemy za każdy ofiarowany dar przeznaczony na szkolną wyprawkę dla dzieci i młodzieży. Ufamy, że w ten sposób pomagamy wyrównać szanse edukacyjne wszystkim naszym dzieciom i młodzieży szkolnej.
 3. W kawiarence parafialnej w godzinach od 8:30 do 12:15, organizatorzy z parafialnego oddziału Caritas będą zbierać wpłaty na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli apel Konferencji Episkopatu Polski i włączyli się w akcję współorganizowaną przez Instytut Ordo Iuris, składania rodzicielskich oświadczeń wychowawczych w związku z udziałem dziecka w zajęciach z zakresu szeroko rozumianej tzw. edukacji seksualnej. Ulotki informacyjne związane z tą akcją wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 5. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o powołania do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. W pierwszą sobotę podczas Mszy Świętej zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi nasze rodziny i nas samych. W piątek - 6 września, na Mszy Świętej o godzinie 18:00 rozpoczniemy rok szkolny i katechetyczny, prosząc w modlitwie o Bożą opiekę i błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży jak również dla nauczycieli i katechetów. Spowiedź pierwszego piątku od godziny 17:30. Natomiast poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę 8 września na Mszy Świętej o godz. 11:00.
 6. Również w sobotę 7 września po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją. W programie różaniec wynagradzający z medytacją oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 7. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy działalność wszystkich grup i zespołów parafialnych. Prosimy o zapoznanie się z programami prac i planów duszpasterskich.
 8. Od poniedziałku 2 września kancelaria parafialne czynna będzie już tak jak w ciągu roku. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 8:00 – 9:00 oraz 17:00 – 18:00. W środę w godz. 8:00 – 9:00 oraz 18:30 – 20:00. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
 9. Siostra Wojciecha zaprasza wszystkich odważnych i śpiewających, którzy chcieliby swoim talentem wspomóc szeregi naszego Chóru Parafialnego „Jubilate Deo”. Próby odbywają się w każdą środę i piątek o godz. 19:00 w domu parafialnym. Więcej informacji udziela siostra Wojciecha, nasza organistka. Natomiast wszystkie chętne dzieci, Siostra zaprasza do scholi parafialnej. Próby odbywają się w domu parafialnym w niedziele, o godz. 10:15.
 10. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
 • We wtorek 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.
 1. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
 2. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.
 3. W miesiącu sierpniu z naszej wspólnoty parafialnej zmarły następujące osoby:

- Tadeusz Seweryniak lat 67,

- Maria Wanda Bułanowska lat 87,

- Jadwiga Staniszewska lat 96,

- Alicja Staniszewska-Świątek,

- Julianna Wielogórska lat 90.

Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...