15 września 2019 r. XXIV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

15 września 2019 r. – Niedziela

 1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy 46. rocznicę konsekracji naszego Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej pięknej świątyni. Pamiętamy w modlitwie o budowniczych oraz wszystkich dobrodziejach i fundatorach.
 2. We wtorek 17. września przypada 80. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Tego dnia w naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach II Wojny Światowej, o pomordowanych na Wschodzie, wywiezionych na Sybir.
 3. Ksiądz Łukasz zaprasza dziś wszystkich ministrantów, lektorów i kandydatów do Służby Ołtarza na zbiórkę, która odbędzie się w Domu Parafialnym o godzinie 10:00.
 4. Zebranie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się najbliższy w czwartek 19. września o godzinie 18:45. Pierwsza część w kościele, a następna w domu parafialnym.
 5. W przyszłą niedzielę 22. września w kawiarence w domu parafialnym w godzinach od 8:30 do 12:15, będą zbierane wpłaty na pielgrzymkę po sanktuariach południowego Mazowsza, która odbędzie się w październiku. Zainteresowanych zapraszamy.
 6. W obywatelskim projekcie budżetu naszej dzielnicy zgłoszono wśród wielu inicjatyw remont parkingu przy Kościele w Pyrach. Zachęcamy do poparcie tej inicjatywy i zagłosowania na wniosek #31 pod tytułem „Remont parkingu przy kościele w Pyrach. Swój głos oddać można internetowo na stronie Urzędu Dzielnicy Ursynów w zakładce „budżet obywatelski” lub papierowo w siedzibie urzędu.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek 16 września, wspomnienie Świętych Męczenników Rzymskich Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa.
 • We wtorek 17 września, wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego Biskupa.
 • W środę 18 września, święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
 • W piątek 20 września, wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Hasang i Towarzyszy, pierwszych męczenników koreańskich.
 • W sobotę 21 września, święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 1. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
 2. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.