29 września 2019 r. XXVI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

29 września 2019 r. – Niedziela XXVI 

  1. W miesiącu październiku w naszym kościele, każdego dnia o godz. 17:30 będziemy modlić się nabożeństwem różańcowym. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły w kościele lub kaplicy, a następnie Litanii Loretańskiej i modlitwy do Św. Józefa można uzyskać odpust zupełny. W środy i piątki szczególnie zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci i młodzież.
  2. Duszpasterze i Parafialny Zespół Caritas zapraszają seniorów naszej parafii na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 5 października. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 10:00, a następnie w kawiarence będzie uroczysta agapa dla gości.
  3. W przyszłą niedzielę, 6 października dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 11:00 będą miały obrzęd poświęcenia i wręczenia Różańca. Następnie będzie katecheza w Domu Parafialnym dla dzieci i rodziców.
  4. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. W pierwszą sobotę podczas Mszy Świętej zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi nasze rodziny i nas samych. Również w sobotę 5 października po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją. W programie różaniec wynagradzający z medytacją oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  5. W sobotę 5 października w godzinach przedpołudniowych księża udadzą się z Najświętszym Sakramentem i sakramentem spowiedzi do osób chorych i samotnych z naszej parafii.
  6. Ksiądz Maciej, zaprasza dziś, 29 września na godz. 19:00, na spotkanie kandydatów do bierzmowania ze swojej grupy.
  7. Ksiądz Łukasz zaprasza w przyszłą niedzielę 6 października lektorów na spotkanie w Domu Parafialnym o godz. 10:00
  8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

- We wtorek 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła.

- W środę 2 października, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

- W piątek 4 października, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

- W sobotę 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Miłosierdzia.

  1. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
  2. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.