6 października 2019 r. XXVII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

6 października 2019 r. – XXVII Niedziela Zwykła

  1. W minionym tygodniu 2 października, z wielką radością przyjęliśmy informację o tym, że Papież Franciszek upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Oznacza to, że proces beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia zakończył się i wkrótce poznamy datę i miejsce uroczystej beatyfikacji. Do momentu tego wydarzenia w naszej parafii, każdego 28. dnia miesiąca będziemy modlić się za wstawiennictwem Czcigodnego Stefana Kardynała Wyszyńskiego o włączenie Go w poczet błogosławionych.
  2. Miesiąc październik to czas trwającej modlitwy różańcowej, w naszym kościele nabożeństwo różańcowe jest celebrowane każdego dnia o godz. 17:30. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły w kościele lub kaplicy, a następnie Litanii Loretańskiej i modlitwy do Św. Józefa można uzyskać odpust zupełny. W środy i piątki szczególnie zapraszamy do modlitwy różańcowej dzieci i młodzież.
  3. W sobotę 12 października z naszej parafii wyruszy pielgrzymka szlakiem sanktuariów południowego Mazowsza. Wyjazd o godz. 8:00 rano. Zainteresowanych zapraszamy.
  4. W przyszłą niedzielę, 13 października przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Tego dnia odbędzie się w naszej parafii zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, które jest pamiątką wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II.
  5. Również w przyszłą niedzielę, 13 października Parafialny Zespół Caritas zaprasza na Mszę Świętą podczas, której będziemy modlić się za przyczyną bł. Honorata Koźmińskiego w intencji podopiecznych, darczyńców i członków Parafialnego Zespołu Caritas. Przy tej okazji zapraszamy osoby chętne do włączenia się w działalność charytatywną na rzecz potrzebujących w ramach Parafialnego Zespołu Caritas. Jednocześnie informujemy, że od listopada nastąpi zmiana terminu dyżurów zespołu. Będą one odbywały się w każdy drugi wtorek miesiąca w godzinach od 17:00 do 18:00.
  6. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 12:30 będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem Litanią do Najświętszego Imienia Jezusa.
  7. Ksiądz Łukasz zaprasza dziś lektorów na spotkanie w Domu Parafialnym o godz. 10:00
  8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

       - W poniedziałek 7 października - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny             Różańcowej.

  1. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
  2. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.