13 października 2019 r. XXVIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

13 października 2019 r. – Niedziela XXVIII

 

 1. Przeżywamy XIX Dzień Papieski, którego hasłem w tym roku jest zawołanie: "Wstańcie, chodźmy!" Nasze Siostry Dominikanki wraz z dziećmi i rodzicami przygotowały ilustrację słowno-muzyczną dedykowaną świętemu Janowi Pawłowi II, która zaprezentowana zostanie na Mszy Świętej o godz. 9:00, 11:00 i 12:30. Przed kościołem natomiast wolontariusze zbierają ofiary do puszek na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która jest wotum wdzięczności za pontyfikat naszego Świętego Rodaka.
 2. Miesiąc październik to szczególny czas trwającej modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe jest przez wszystkie dni tygodnia o godz. 17:30. Dziś z racji nabożeństwa fatimskiego będzie o godz. 17:00. W środy i piątki szczególnie zapraszamy na różaniec dzieci i młodzież.
 3. Dziś także, Parafialny Zespół Caritas podczas Mszy Świętej o godz. 7:30 modlił się za przyczyną bł. Honorata Koźmińskiego w intencji swoich podopiecznych, darczyńców, członków i sympatyków. Jednocześnie informujemy, że od listopada nastąpi zmiana dni dyżurów zespołu. Parafialna Caritas zaprasza w każdy drugi wtorek miesiąca w godzinach od 17:00 do 18:00 do Domu Parafialnego. W przyszłą niedzielę 20 października będą zbierane ofiary do puszki na prowadzoną działalność Caritas.
 4. Osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania z grupy ks. Łukasza mają spotkanie we wtorek 15 października w kościele o godz. 18:45
 5. W najbliższą sobotę 19 października o godz. 10:00 w Domu Parafialnym będzie spotkanie Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Również w sobotę po Mszy Świętej wieczornej będzie spotkanie formacyjne grupy Różaniec Rodziców.
 6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
 • We wtorek 15 października, wspomnienie św. Teresy z Avila, Doktor Kościoła.
 • W środę 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 • W czwartek 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.
 • W piątek 18 października, święto św. Łukasza Ewangelisty - patrona naszego Ks. Łukasza, którego tego dnia szczególnie chcemy powierzać Panu Bogu, życząc Mu wszelkich łask i Bożego Błogosławieństwa.
 1. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
 2. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii