17 listopada 2019 r. XXXIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

17 listopada 2019 r. – Niedziela XXXIII

 

1.    Dzisiejsza niedziela w Kościele Powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Motywem przewodnim tegorocznego dnia są słowa z Psalmu 9: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie.” Dla nas wszystkich jest to okazja do pomocy osobom potrzebującym oraz modlitwy za ludzi borykających się z trudnościami materialnymi. 

2.  Parafialny Zespół Caritas zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie akcji przygotowania paczek świątecznych dla dzieci z naszej parafii. W dwie kolejne niedziele: 24 listopada i 1 grudnia przy ołtarzu Świętego Antoniego ustawiony zostanie kosz, do którego będzie można składać słodycze do paczek dla dzieci.

3.    W piątek, 22 listopada będziemy przeżywać wspomnienie Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 nasz Chór parafialny Jubilate Deo będzie modlił się dziękując za wszelkie talenty muzyczne i łaskę śpiewu dla uświetnienia liturgii. W naszej modlitwie będziemy prosić także o Boże błogosławieństwo dla Siostry Wojciechy, chórzystów i ich rodzin. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej Mszy Świętej, a także zachęcamy do wspólnego śpiewu i dołączenia do Chóru, by jeszcze głębiej przeżywać liturgię Kościoła.

4.    W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

  • -  W poniedziałek 18 listopada, Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy.
  • -  W środę 20 listopada, Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego.
  • -  W czwartek 21 listopada,, Wspomnienie Ofiarowania Pańskiego.
  • -  W piątek 22 listopada, Wspomnienie Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. 

5.   W przyszłą niedzielę 24 listopada na Mszy Świętej o godz. 9.00 gościć będziemy ks. bpa Michała Janochę, który przedstawi nam prośbę Księdza Kardynała i Dyrektora Muzeum Narodowego we Wrocławiu związaną z możliwością udostępnienia przez naszą parafię obrazu Michała Willmanna, „Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny”, który jest w bocznym ołtarzy naszego kościoła.

6.    Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na wspaniałe wypieki Pani Jadzi oraz dobrą herbatę lub kawę.

7.    Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.