24 listopada 2019 r. Uroczystość Chrystusa Króla

KOMUNIKATY PARAFIALNE

24 listopada 2019 r. – Uroczystość Chrystusa Króla

 

1.      Dzisiejsza niedziela, która jest Uroczystością Chrystusa Króla, kończy rok liturgiczny w Kościele. Za tydzień rozpoczniemy Adwent. W naszej parafii rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 8 grudnia i zakończą 10 grudnia we wtorek. Rekolekcje zatytułowane „JAKA PARAFIA…? ROZWAŻANIA O WSPÓLNOCIE”, poprowadzi dla nas ks. prof. Józef Kloch. Szczegółowy program ćwiczeń rekolekcyjnych zostanie podany w przyszłym tygodniu. W Adwencie, w naszej parafii, Msze Święte Roratnie będą odprawiane w środy, czwartki i w piątki o godz. 18.00. W środy i piątki na Roraty szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Również jeszcze w Adwencie, ale już po rekolekcjach parafialnych rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W tym roku, planujemy podczas kolędy odwiedzić wszystkich naszych parafian. Szczegółowy program wizyt kolędowych będziemy podawali na bieżąco z tygodniowym wyprzedzeniem.

2.      Uroczystość Chrystusa Króla to także święto patronalne Akcji Katolickiej. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich jej członków, zwłaszcza z naszego parafialnego oddziału i prosimy Pana Boga o błogosławieństwo w dalszej działalności.

3.     Z racji dzisiejszej uroczystości, po Mszy Świętej o godz. 12.30, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a następnie wspólnie pomodlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem Poświęcenia rodzaju ludzkiego Bożemu Sercu.

4.     Dziś w naszej wspólnocie parafialnej, na Mszy Świętej o godz. 9.00 gościem będzie ks. bp Michał Janocha, który przedstawi nam prośbę Księdza Kardynała i Dyrektora Muzeum Narodowego z Wrocławia związaną z możliwością udostępnienia przez naszą parafię obrazu Michała Willmanna, „Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny”.

5.    Parafialny Zespół Caritas zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie akcji przygotowania paczek świątecznych dla dzieci. Przed ołtarzem Świętego Antoniego ustawiony został kosz, do którego można składać słodycze.

6.      W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

·        W sobotę 30 listopada, Święto Św. Andrzeja Apostoła.

7.      Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na wspaniałe wypieki Pani Jadzi oraz dobrą herbatę lub kawę.

8.      Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.