1 grudnia 2019 r. I Niedziela Adwentu

KOMUNIKATY PARAFIALNE

1 grudnia 2019 r. – I Niedziela Adwentu

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele liturgiczny okres Adwentu, który w swojej treści i najgłębszym sensie ma nas przygotować do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, będącego wspomnieniem pierwszego przyjścia Syna Bożego na świat. Równocześnie Adwent jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Z obu tych względów okres Adwentu jest czasem pobożnego, pełnego ufności i radości serca, oczekiwania na przychodzącego Pana. Zachęcamy do adwentowych postanowień, zwrócenia swojego serca ku Panu Bogu.
 2. Za tydzień, w przyszłą niedzielę 8 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które potrwają do wtorku 10 grudnia. Rekolekcje zatytułowane „JAKA PARAFIA…? ROZWAŻANIA O WSPÓLNOCIE” poprowadzi dla nas ks. prof. Józef Kloch. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę 8 grudnia podczas wszystkich Mszy Świętych. Natomiast w poniedziałek i we wtorek zapraszamy na ćwiczenia rekolekcyjne, które będą się odbywały na Mszy Świętej o godz. 18.00 i 20.00. Spowiedź w czasie rekolekcji będzie w niedzielę na każdej Mszy Świętej, a w pozostałe dni od godz. 17.00 do 18.45 i od godz. 19.45 do 21.00.
 3. W Adwencie w naszej parafii, Msze Święte Roratnie będą odprawiane w środy, czwartki i w piątki o godz. 18.00. W środy i piątki na Roraty szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami. 
 4. Również w Adwencie, ale już po rekolekcjach parafialnych, rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W tym roku planujemy podczas kolędy odwiedzić wszystkich naszych parafian. Szczegółowy program wizyt kolędowych będziemy podawali na bieżąco z tygodniowym wyprzedzeniem.
 5. Od II niedzieli Adwentu Siostry Dominikanki będą rozprowadzały opłatki wigilijne przy wyjściu z kościoła, a służba liturgiczna sianko na stół wigilijny.
 6. 7 grudnia, w I sobotę miesiąca, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją. W programie m.in. różaniec wynagradzający, modlitwa o uzdrowienie oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 7. Alumni Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zapraszają w sobotę 7 grudnia do kościoła seminaryjnego, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54, na godz. 21.00 na Akatyst ku czci Matki Bożej.
 8. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie akcji przygotowania paczek świątecznych dla dzieci. Przed ołtarzem Świętego Antoniego ustawiony został kosz, do którego można składać słodycze.
 9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

-  We wtorek 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana. Jest to również dzień imienin i urodzin naszego Księdza Prałata Franciszka. Księże Prałacie zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wszelkich potrzebnych łask na każdy dzień. Niech Dobry Bóg darzy Księdza Prałata zdrowiem i potrzebnymi siłami.

       -   W sobotę 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.

 1. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na wspaniałe wypieki Pani Jadzi oraz dobrą herbatę lub kawę.
 2. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.