1 stycznia 2019 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

KOMUNIKATY PARAFIALNE

1 stycznia 2019 r. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 

 1. Dzisiejszą Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2020. Wszystkim naszym parafianom oraz gościom, składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Niech nowo rozpoczęty rok wnosi w naszą codzienność wszystko co z Bożego Ducha rodzi się w naszych sercach i co ku Panu Bogu prowadzi.
 2. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. W pierwszą sobotę podczas Mszy Świętej zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi nasze rodziny i nas samych. W sobotę 4 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 18.00 zapraszamy na wieczór Uwielbienia z Maryją.
 3. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  - W czwartek 2 stycznia, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła. 
  - W piątek 3 stycznia, wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 1. W poniedziałek 6 stycznia przypada 34 rocznica konsekracji ks. bpa Mariana Dusia, wieloletniego proboszcza naszej parafii. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o księdzu Biskupie życząc potrzebnych sił i łaski zdrowia.
 2. Od czwartku, czyli od 2 stycznia wznawiamy wizyty duszpasterskie w naszej parafii, zwane kolędą. W najbliższych dniach z wizytą duszpasterską udamy się:
   
  - W czwartek 2 stycznia ul. Klarnecistów, Puzonistów, Kapeli, Kobzy i Dumki.
  - W piątek 3 stycznia, Zgorzała, ale tylko boczne ulice od ul. Postępu, czyli: ul. Bielika, Kolibra, Rybitwy, Strusia, Wróbelka, Zimorodka i Raszyńska.
  - W sobotę 4 stycznia, Zgorzała czyli ul. Postępu.
  - We wtorek 7 stycznia, ul. Gajdy i Sporna.
  - W środę 8 stycznia, ul. Pelikanów, Rejewskiego, Marabuta i 6 Sierpnia.
  - W czwartek 9 stycznia, ul. Czysta i Głęboka.
  - W piątek 10 stycznia, ul. Farbiarska, numery od 5 do 96 i ul. Ługi
  - W sobotę 11 stycznia, ul. Sarabandy.

Zwyczajem lat poprzednich, prosimy o zorganizowanie transportu, a na czas kolędowych odwiedzin oraz przypominamy o przygotowaniu pasyjki czyli krzyżyka ze świecami, a także kropidełka i naczynia ze święconą wodą. Wizytę kolędową rozpoczynamy w soboty od godz. 10.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17.00. Całość porządku kolędy koordynuje ksiądz Maciej.

 1. Podczas trwania kolędy kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do soboty tylko w godzinach przedpołudniowych, czyli między godz. 8.00 a 9.00. Sprawy kancelaryjne można również zgłaszać w zakrystii w niedzielę po każdej Mszy Świętej.
 2. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.