5 stycznia 2020 r. II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

KOMUNIKATY PARAFIALNE

5 stycznia 2020 r. – Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 

 1. Jutro 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Na każdej Mszy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kadzidła oraz kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów wpisując tradycyjnie skrót: K+M+B lub C+M+B i aktualny rok. Zapis ten oznacza imiona trzech króli: Kacper, Melchior i Baltazar lub w drugim przypadku, starożytną sentencje łacińską: Christus Mansionem Benedicat, co się tłumaczy: „Niech Chrystus mieszka wśród nas i nam błogosławi.” Ofiary zbierane w dniu jutrzejszym na tacę przeznaczone będą na dzieła misyjne w Kościele.
 2. Również jutro 6 stycznia, przypada 34. rocznica konsekracji ks. bpa Mariana Dusia, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Naszą modlitwą ogarnijmy osobę księdza Biskupa, życząc Mu potrzebnych sił i łaski zdrowia.
 3. Dziękujemy wszystkim parafianom za modlitwę i serdeczne spotkania podczas wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu. Szczególnie dziękujemy osobom, które swoim transportem pomogły księżom w dotarciu i powrocie z kolędy. W intencji odwiedzanych rodzin modlimy się w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.30.

W najbliższych dniach z wizytą duszpasterską udamy się:

 • -   We wtorek 7 stycznia, ul. Gajdy i ul. Sporna.
 • -   W środę 8 stycznia, ul. Pelikanów, Rejewskiego, Marabuta i 6 Sierpnia.
 • -   W czwartek 9 stycznia, ul. Czysta i Głęboka.
 • -   W piątek 10 stycznia, ul. Farbiarska numery 5-96, czyli całość i ul. Ługi.
 • -   W sobotę 11 stycznia, ul. Sarabandy.
 • -   W poniedziałek 13 stycznia, ul. Jeziorki, Akustyczna, Łagiewnicka.
 • -   We wtorek 14 stycznia, ul. Puławska, cała w tym blok nr 483.
 • -   W środę 15 stycznia, ul. Słonki, cała czyli numery 1 – 67 oraz ul. Rataja.
 • -   W czwartek 16 stycznia, ul. Maryli, Leśna, Trele i Kobuza.
 • -   W piątek 17 stycznia, ul. Kajakowa, domy jednorodzinne i bloki oraz ul. Klubowa
 • -   W sobotę 18 stycznia, ul. Baletowa i Kórnicka

Zwyczajem lat poprzednich, prosimy o zorganizowanie transportu na czas kolędowych odwiedzin oraz przypominamy o przygotowaniu pasyjki czyli krzyżyka ze świecami, a także kropidełka i naczynia ze święconą wodą. Wizytę kolędową rozpoczynamy w soboty od godz. 10.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17.00. Całość porządku kolędy koordynuje ksiądz Maciej.

 1. Podczas trwania kolędy kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do soboty tylko w godzinach przedpołudniowych, czyli między godz. 8.00 a 9.00. Sprawy kancelaryjne można zgłaszać również w zakrystii w niedzielę po każdej Mszy Świętej.
 2. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.30, będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 3. W przyszłą niedzielę w liturgii Kościoła będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego. W naszej wspólnocie parafialnej w tym dniu na Mszach Świętych o godz. 9.00, 11.00 i 12.30, gościć będziemy Siostry Benedyktynki Samarytanki zajmujące się opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na realizację projektów modernizacyjnych w placówce prowadzonej przez Siostry w Niegowie.
 4. W przyszłą niedzielę 12 stycznia o godz. 16.30 zapraszamy do Domu Parafialnego na spotkanie dedykowane twórczości Michała Leopolda Willmanna i historii obrazu jego autorstwa, który znajduje się w naszym kościele.
 5. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na wspaniałe, cieszące się uznaniem i popularnością wypieki Pani Jadzi oraz dobrą herbatę lub kawę.
 6. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.