12 stycznia 2020 r. Niedziela Święto Chrztu Pańskiego

KOMUNIKATY PARAFIALNE

12 stycznia 2020 r. – Niedziela Święto Chrztu Pańskiego

 

  1. Dzisiaj w liturgii Kościoła przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego. Dzisiejsza niedziela, kończy jednocześnie liturgiczny obchód Świąt Narodzenia Chrystusa Pana. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy przez troskę i staranie wprowadzali nas w arkana wiary. Pamiętajmy zwłaszcza o naszych rodzicach chrzestnych oraz szafarzach sakramentu chrztu, przez który zostaliśmy uwolnieni od skutków grzechu pierworodnego i włączeni do wspólnoty dzieci Bożych w Kościele.
  2. Również dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej na Mszach Świętych o godz. 9.00, 11.00 i 12.30, Siostry Benedyktynki Samarytanki, zajmujące się opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi oraz przedstawicieli domu opieki prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na realizację projektów modernizacyjnych w placówce prowadzonej przez Siostry w Niegowie. Za każdy dar serca składamy wdzięczne: Bóg zapłać!
  3. Dziękujemy wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i serdeczne spotkania podczas wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które swoim transportem pomogły księżom w dotarciu i powrocie z kolędy. W intencji wszystkich odwiedzanych rodzin modlimy się w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.30. W najbliższych dniach z wizytą duszpasterską udamy się:

  -  W poniedziałek 13 stycznia, ul. Jeziorki, ul. Akustyczna, ul. Łagiewnicka

-  We wtorek 14 stycznia, ul. Puławska, cała w tym blok nr 483.
-  W środę 15 stycznia, ul. Słonki, cała czyli nry 1 – 67 oraz ul. Rataja.
-  W czwartek 16 stycznia, ul. Maryli, Leśna, Trele i Kobuza.
-  W piątek 17 stycznia, ul. Kajakowa, domy jednorodzinne i bloki oraz ul. Klubowa
-  W sobotę 18 stycznia, ul. Baletowa i Kórnicka.
-  W poniedziałek 20 stycznia, ul. Transportowców i ul. Wędrowców.
-  We wtorek 21 stycznia, ul. Fanfarowa, ul. Dźwiękowa i ul. Organistów.
-  W środę 22 stycznia, ul. Czterech Wiatrów i ul. Muzyczna cała, czyli nry od 22 do 55.
-  W czwartek 23 stycznia, ul. Szumiąca, ul. Kostki-Napierskiego, ul. Głuszca, Kotylion, Sztajerka i Krzesanego.
-  W piątek 24 stycznia, ul. Ludwinowska, ale tylko blok nr 1, blok nr 20 i osiedle Aleja Ludwinowska, czyli Ludwinowska 22 i 22/11 oraz ul. Gawota od 9A do 9R i od 11A do 11U.
-  W sobotę 25 stycznia, ul. Ludwinowska domy jednorodzinne w tym osiedle Sadyba i osiedle Accord nry od 17 do 25.

Zwyczajem lat poprzednich, prosimy o zorganizowanie transportu, a na czas kolędowych odwiedzin przypominamy o przygotowaniu pasyjki czyli krzyżyka ze świecami, oraz kropidełka i naczynia ze święconą wodą. Wizytę kolędową rozpoczynamy w soboty od godz. 10.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17.00. Całość porządku kolędy koordynuje ksiądz Maciej.

  1. Podczas trwania kolędy kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do soboty tylko w godzinach przedpołudniowych, czyli między godz. 8.00 a 9.00. Sprawy kancelaryjne można również zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
  2. Chętnych zapraszamy dziś na godzinę 16.30 do Domu Parafialnego na spotkanie dedykowane twórczości Michała Leopolda Willmanna oraz historii obrazu jego autorstwa, który znajduje się w naszym kościele.
  3. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

-  W piątek 17 stycznia, wspomnienie Św. Antoniego Opata.

  1. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na wspaniałe, cieszące się popularnością i uznaniem wypieki Pani Jadzi oraz dobrą herbatę lub kawę.
  2. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.