19 stycznia 2020 r. II Niedziela Okresu Zwykłego

KOMUNIKATY PARAFIALNE

19 stycznia 2020 r. – II Niedziela Okresu Zwykłego

 

  1. Siostry Benedyktynki Samarytanki i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, których gościliśmy w minioną niedzielę w naszej parafii, przesyłają serdeczne wyrazy wdzięczności za rodzinne przyjęcie i każdy dar serca, którym wsparliśmy prace modernizacyjne prowadzone w niegowskiej Samarii. Jednocześnie zostaliśmy zapewnieni o modlitwie, jaką nas otoczono.
  2. W dniu wczorajszym rozpoczął się w Kościele tydzień modlitw o jedność wśród chrześcijan. Do Uroczystości Nawrócenia Świętego Pawła, która przypada w sobotę 25 stycznia, pragniemy polecać Panu Bogu w modlitwie wszystkich uczniów Chrystusa prosząc o dar jedności dla Kościoła.
  3. W najbliższą sobotę, 25 stycznia o godz. 15.30, w naszym kościele odbędzie się Ekumeniczny Przegląd Kolęd. Będzie on zwieńczeniem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Podczas Przeglądu usłyszymy nie tylko chóry związane z Kościołem rzymskokatolickim, ale też dwa chóry ewangelickie oraz, co jest rzadkością, poznamy muzykę prawosławia związaną z okresem Bożego Narodzenia. Na zakończenie wszystkie zespoły wykonają wspólnie kolędę z towarzyszeniem orkiestry. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu współorganizowanym przez nasz Chór Parafialny "Jubilate Deo". Szczegóły na plakatach w gablocie przed kościołem. 
  4. Dziękujemy wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i serdeczne spotkania podczas wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które swoim transportem pomogły księżom w dotarciu i w powrocie z kolędy. W intencji wszystkich odwiedzanych rodzin modlimy się w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.30. W najbliższych dniach z wizytą duszpasterską udamy się:

-  W poniedziałek 20 stycznia, ul. Transportowców i ul. Wędrowców.

-  We wtorek 21 stycznia, ul. Fanfarowa, ul. Dźwiękowa i ul. Organistów.

-  W środę 22 stycznia, ul. Czterech Wiatrów i ul. Muzyczna cała, czyli nry od 22 do 55.

-  W czwartek 23 stycznia, ul. Szumiąca, ul. Kostki-Napierskiego, ul. Głuszca, Kotylion, Sztajerka i Krzesanego.

-  W piątek 24 stycznia, ul. Ludwinowska, ale tylko blok nr 1, blok nr 20 i osiedle Aleja Ludwinowska, czyli Ludwinowska 22 i 22/11 oraz ul. Gawota od 9a do 9r oraz od 11a do 11u.

-  W sobotę 25 stycznia, ul. Ludwinowska domy jednorodzinne w tym osiedle Sadyba i osiedle Accord nry od 17 do 25.

-  W poniedziałek 27 stycznia, ul. Raniuszka i ul. Puchaczy.

-  We wtorek 28 stycznia, ul. Bogatki i ul. Rajskich Ptaków cała, czyli nry od 9 do 62.

-  W środę 29 stycznia, ul. Gawota, ale tylko bloki 4, 4a, 4b, i 6.

-  W czwartek 30 stycznia, ul. Gawota, bloki 6a, 6b, 6c.

-  W piątek 31 stycznia, ul. Żołny, Jerzyka i Gruchacza nr 4.

-  W sobotę 1 lutego, ul Gawota domy jednorodzinne.

Zwyczajem lat poprzednich, prosimy o zorganizowanie transportu, a na czas kolędowych odwiedzin przypominamy o przygotowaniu pasyjki czyli krzyżyka ze świecami oraz kropidełka i naczynia ze święconą wodą. Wizytę kolędową rozpoczynamy w soboty od godz. 10.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17.00. Całość porządku kolędy koordynuje ksiądz Maciej.

  1. Podczas trwania kolędy kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do soboty tylko w godzinach przedpołudniowych, czyli między 8.00 a 9.00. Sprawy kancelaryjne można również zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
  2. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

-  We wtorek 21 stycznia, wspomnienie Św. Agnieszki - Dziewicy i Męczennicy.

-  W piątek 24 stycznia, wspomnienie Św. Franciszka Salezego - Biskupa i Doktora Kościoła.

-  W sobotę 25 stycznia, Święto Nawrócenia Świętego Pawła.

  1. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na wspaniałe, cieszące się popularnością i uznaniem wypieki Pani Jadzi oraz dobrą herbatę lub kawę.
  2. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.