26 stycznia 2020 r. III Niedziela Okresu Zwykłego

KOMUNIKATY PARAFIALNE

26 stycznia 2020 r. – III Niedziela Okresu Zwykłego

 

  1. Papież Franciszek 30 września 2019 roku, w 1600-setną rocznicę urodzin świętego Hieronima, ustanowił w całym Kościele Trzecią Niedzielę Okresu Zwykłego, Niedzielą Słowa Bożego. Dziś po raz pierwszy przeżywamy to wydarzenie, Zachęcamy wszystkich, aby zwłaszcza dziś z należną pobożnością sięgnąć po lekturę Biblii. Niech lektura Słowa Bożego buduje naszą wiarę i uczy nas mądrości wypływającej z Objawienia Bożego.
  2. W dniu wczorajszym, w Uroczystości Nawrócenia Świętego Pawła, zakończył się w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o jedność wśród chrześcijan. Z tej okazji, w sobotę 25 stycznia, odbył się w naszej parafii Ekumeniczny Przegląd Kolęd. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo, a naszemu parafialnemu chórowi „Jubilate Deo” wraz z Siostrą Wojciechą za organizację tego przedsięwzięcia i cenną inicjatywę.
  3. 2 lutego, w przyszłą niedzielę, w Święto Ofiarowania Pańskiego, które w tradycji Kościoła w Polsce zwane jest Świętem Matki Boże Gromnicznej, podczas każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec zwanych „gromnicami”. Prosimy o ich przyniesienie na liturgię mszalną. Obrzęd poświęcenia świec ma nam uzmysłowić prawdę o tym, że Chrystus jest Światłością Świata, a Jego obecność w naszej codzienności ma rozświetlać mrok grzesznego życia. Święto Ofiarowania Pańskiego to również Dzień Życia Konsekrowanego, naszą modlitwą będziemy ogarniać osoby, które ofiarowały swoje życie Panu Bogu podejmując w Kościele drogę powołania zakonnego. Będzie to również dla naszej wspólnoty parafialnej okazja do modlitwy o powołania zakonne i łaskę zachowania w powołaniu wszystkich wezwanych.
  4. W sobotę 1 lutego przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Podczas Mszy Świętych zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi nasze rodziny i nas samych. Również w sobotę 1 lutego, po Mszy Świętej o godz. 18.00, zapraszamy na wieczór Uwielbienia z Maryją.
  5. Z okazji Światowego Dnia Chorego, w niedzielę 9 lutego o godz. 16.00, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta w intencji osób zmagających się z cierpieniem choroby. Podczas tej Mszy będzie udzielany sakrament chorych wszystkim, którzy potrzebują umocnienia i podźwignięcia w cierpieniu. Będziemy się również modlić w intencji ludzi opiekujących się chorymi i wszystkich samotnych. Po Mszy Świętej nasz Parafialny Zespół Caritas zaprasza na poczęstunek do kawiarenki „U Świętych Apostołów Piotra i Pawła.”
  6. Dziękujemy wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i serdeczne spotkania podczas wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które swoim transportem pomogły księżom w dotarciu i powrocie z kolędy. W intencji wszystkich odwiedzanych rodzin modlimy się w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.30.

W najbliższych dniach z wizytą duszpasterską udamy się:

-  W poniedziałek 27 stycznia, ul. Raniuszka i ul. Puchaczy.

-  We wtorek 28 stycznia, ul. Bogatki i ul. Rajskich Ptaków cała, czyli nry od 9 do 62.

-  W środę 29 stycznia, ul. Gawota, ale tylko bloki 4, 4a, 4b, i 6.

-  W czwartek 30 stycznia, ul. Gawota, bloki 6a, 6b, 6c.

-  W piątek 31 stycznia, ul. Żołny, Jerzyka, Jarząbków i Gruchacza nr 4.

-  W sobotę 1 lutego, ul Gawota domy jednorodzinne.

-  W poniedziałek 3 lutego, ul. Kormoranów i Modraszki

-  We wtorek 4 lutego, ul. Białozora, Kanarkowa, Kolibrów i Gruchacza

-  W środę 5 lutego, ul. Dzierzby

Zwyczajem lat poprzednich, prosimy o zorganizowanie transportu, a na czas kolędowych odwiedzin przypominamy o przygotowaniu pasyjki czyli krzyżyka ze świecami, oraz kropidełka i naczynia ze święconą wodą. Wizytę kolędową rozpoczynamy w soboty od godz. 10.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17.00. Całość porządku kolędy koordynuje ksiądz Maciej.

  1. Podczas trwania kolędy kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do soboty tylko w godzinach przedpołudniowych, czyli między godz. 8.00 a 9.00. Sprawy kancelaryjne można również zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
  2. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

-  We wtorek 28 stycznia, wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła.

  1. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej „U Świętych Apostołów Piotra i Pawła.”
  2. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.