2 lutego 2020 r. Święto Ofiarowania Pańskiego

KOMUNIKATY PARAFIALNE

2 lutego 2020 r. – Święto Ofiarowania Pańskiego

 

 1. Dzisiejsza niedziela to Święto Ofiarowania Pańskiego, które w tradycji Kościoła w Polsce, zwane jest Świętem Matki Boże Gromnicznej. Podczas każdej Mszy Świętej błogosławimy świece zwane „gromnicą”. Przez obrzęd poświęcenia świec mamy uświadomić sobie prawdę o tym, że Chrystus jest Światłością Świata, a Jego obecność w naszej codzienności rozświetla mrok grzesznego życia. Święto Ofiarowania Pańskiego to również Dzień Życia Konsekrowanego; naszą modlitwą ogarniamy osoby, które ofiarowały swoje życie Panu Bogu podejmując w Kościele drogę powołania zakonnego lub życia konsekrowanego. W naszej wspólnocie parafialnej to okazja, do modlitwy o powołania zakonne i łaskę zachowania w powołaniu wszystkich wezwanych. Dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika za Ich pełną miłości posługę wśród nas. Dziękujemy również Siostrom ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusowego Sacré Couer za Ich zaangażowanie i modlitewne wsparcie. Wszystkim Osobom Konsekrowanym, życzymy mocy Ducha Bożego na każdy dzień Ich życiowego powołania.
 2. Dziś także z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.30 odmówimy litanię do Najświętszego Imienia Jezus.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź w piątek od godz. 17.30.
 4. Z okazji Światowego Dnia Chorego w naszym kościele w niedzielę 9 lutego o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji osób zmagających się z cierpieniem choroby. Podczas tej Mszy zostanie udzielony sakrament chorych wszystkim, którzy potrzebują umocnienia i podźwignięcia w wierze. Naszą modlitwą będziemy również ogarniać ludzi opiekujących się chorymi i wszystkich osamotnionych. Po Mszy Świętej nasz Parafialny Zespół Caritas zaprasza na poczęstunek do kawiarenki „U Świętych Apostołów Piotra i Pawła.”
 5. Dziękujemy wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i serdeczne spotkania podczas wizyty duszpasterskiej w minionym tygodniu. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które swoim transportem pomogły księżom w dotarciu i powrocie z kolędy. W intencji wszystkich odwiedzanych rodzin modlimy się w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.30. W najbliższych dniach z wizytą duszpasterską udamy się:
 • -  W poniedziałek 3 lutego, ul. Kormoranów i Modraszki
 • -  We wtorek 4 lutego, ul. Białozora, Kanarkowa, Kolibrów i Gruchacza
 • -  W środę 5 lutego, ul. Dzierzby

Zwyczajem lat poprzednich, prosimy o zorganizowanie transportu, a na czas kolędowych odwiedzin przypominamy o przygotowaniu pasyjki czyli krzyżyka ze świecami, oraz kropidełka i naczynia ze święconą wodą. Wizytę kolędową rozpoczynamy od godz. 17.00. Jednocześnie informujemy, że wszyscy, którzy różnych powodów nie mogli spotkać się z księdzem w wyznaczonym terminie mogą to zrobić umawiając się na spotkanie kolędowe indywidualnie. Zainteresowane osoby zapraszamy do zakrystii po Mszy Świętej.

 1. Podczas trwania kolędy kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do soboty tylko w godzinach przedpołudniowych, czyli między godz. 8.00 a 9.00. Sprawy kancelaryjne można również zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
 2. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać

-  W środę 5 lutego, wspomnienie Św. Agaty Dziewicy i Męczennicy.

-  W czwartek 6 lutego, wspomnienie świętych męczenników z Japonii, św. Pawła Miki i towarzyszy.
 1. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej „U Świętych Apostołów Piotra i Pawła.”
 2. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej w miesiącu styczniu zmarły następujące osoby:

-  Mirosław Grzywa lat 86,

-  Janina Jurkiewicz lat 87,

-  Jan Sowiński lat 72.

Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...