9 lutego 2020 r. V Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

9 lutego 2020 r. – V Niedziela Zwykła

 

  1. W najbliższy wtorek 11 lutego, już po raz dwudziesty ósmy, będzie w Kościele obchodzony Światowy Dzień Chorego; z tej okazji dziś o godz. 16.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza Święta w intencji osób zmagających się z cierpieniem choroby. Podczas tej Mszy będzie udzielony sakrament chorych wszystkim, którzy potrzebują umocnienia i podźwignięcia w wierze. Naszą modlitwą ogarniemy również ludzi opiekujących się chorymi i wszystkich osamotnionych. Po Mszy Świętej nasz Parafialny Zespół Caritas zaprasza na poczęstunek do kawiarenki „U Świętych Apostołów Piotra i Pawła.”
  2. Również dziś nasz parafialny chór „Jubilate Deo” swoim śpiewem uświetni Mszę Świętą transmitowaną przez Polskie Radio z kościoła Świętego Krzyża w Warszawie. Gratulujemy i cieszymy się wszyscy z zaproszenia i wyróżnienia naszych chórzystów, którzy pod kierunkiem siostry Wojciechy zdobywają kolejne szlify i doświadczenia.
  3. W piątek 14 lutego, w święto świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy, zapraszamy do naszego kościoła na godz. 19.30 wszystkich zakochanych i poszukujących swojego życiowego powołania na katechezę i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą poprowadzi nasz ks. Tomasz Ślesik. Tematem konferencji będą rozważania dotyczące modlitwy, która pozwala rozeznać zamiar Boga w życiu każdego z nas. Po katechezie i półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, odbędzie się spotkanie przy „walentynkowym ciastku” w naszej parafialnej kawiarence.
  4. W tym tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim parafianom za czas wspólnej modlitwy i serdeczne spotkania. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które swoim transportem pomagały księżom w dotarciu i powrocie z kolędy. W intencji wszystkich odwiedzanych rodzin i spotkanych ludzi modlimy się w niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.30. Dziękujemy za pełne troski uwagi i spostrzeżenia, którymi Państwo dzieliliście się podczas naszych spotkań. Pozostaje naszą wielką radością wspólna modlitwa i gościna w Państwa domach. Dziękujemy za ofiary składane podczas kolęd, zostały one włączone w budżet obchodów jubileuszu 50 – lecia konsekracji naszego kościoła, który będziemy przeżywać w 2023 roku. Z prac, które w tym roku chcemy podjęć w ramach przygotowania jubileuszowych uroczystości będzie konserwacja fasady i wieży naszego kościoła. Potężny i gruntowny remont, który został wykonany przed 17 – stu laty związany z rewitalizacją cegły kościoła dziś wymaga kolejnego etapu zabezpieczenia, który przez hydrofobizację pozwoli zachować piękno naszej świątyni. Dziękuję księżom za ich duszpasterską posługę w czasie kolędy, zwłaszcza ks. Maciejowi za koordynację i planowanie kolędowych odwiedzin.
  5. Jeszcze do końca szkolnych ferii zimowych kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do soboty tylko w godzinach przedpołudniowych, czyli między godz. 8.00 a 9.00. Natomiast wszystkie sprawy kancelaryjne można zgłaszać również w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
  6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

-  We wtorek 11 lutego, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

-  W piątek 14 lutego, święto Św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

  1. Młodzieży szkolnej, która w piątek rozpoczęła swoje ferie zimowe oraz wszystkim wyjeżdżającym na odpoczynek życzymy bezpiecznej podróży i dobrego czasu do regeneracji sił. Przypominamy wszystkim o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie. Niech wspólnie przeżywany odpoczynek będzie również okazją do pogłębiania więzi z Panem Bogiem.
  2. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej „U Świętych Apostołów Piotra i Pawła.”
  3. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.