23 lutego 2020 r. VII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

23 lutego 2020 r. – VII Niedziela Zwykła

 

  1. W najbliższym tygodniu, w środę 26 lutego, rozpoczniemy w Kościele okres Wielkiego Postu, który jest czasem naszego przygotowania przez pokutę i osobiste nawrócenie do przeżycia Świąt Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W Środę Popielcową Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Tego dnia wszyscy wierni, którzy ukończyli osiemnasty, a jeszcze nie przekroczyli sześćdziesiątego roku życia, zobowiązani są do zachowania postu ścisłego, który jest wstrzemięźliwością od potraw mięsnych i pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
Dla przypomnienia i wyjaśnienia, przepisy postne według Prawa Kanonicznego w ciągu całego roku obowiązują wszystkich wiernych, którzy ukończyli czternasty rok życia i zobowiązani są do zachowania postu jakościowego w każdy piątek roku. Natomiast w Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, który jest wstrzemięźliwością od potraw mięsnych i ma charakter ilościowy i jakościowy. Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wszyscy wierni, a zwłaszcza ci między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia.
  1. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu w naszym kościele podczas nabożeństw pokutnych, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, rozważać będziemy Mękę Pańską. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci odprawiane będzie w każdą środę o godz. 17.30. Natomiast dla dorosłych i młodzieży w piątki po Mszy Świętej wieczornej. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy i zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
  2. W Środę Popielcową w Warszawie, rozpocznie się pasyjna liturgia stacyjna w wyznaczonych kościołach. Ma ona na celu podkreślenie pokutnego i wspólnotowego charakteru Wielkiego Postu. Szczegółowe informacje podane są na plakacie wywieszonym w gablotce przed kościołem.
  3. Od najbliższego poniedziałku kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i piątki w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.00. Natomiast w środy od godz. 8.00 do 9.00 i od 18.30 do 20.00.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy przy rozliczaniu się z fiskusem za rok 2018 przekazali swój 1% podatku na Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafii jako cel szczegółowy. Również w tym roku zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o zadeklarowanie 1% podatku na parafialną Caritas przy rozliczeniu PIT za 2019 rok.  Informacje jak należy to zrobić znajdują się na stołach z tyłu kościoła oraz na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii w zakładce "Ważne odnośniki".  Na stołach przy wyjściu z kościoła wyłożone są również do pobrania druki PIT-OP dla emerytów i rencistów, którzy chcą przekazać 1% podatku na Caritas. 
  5. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
  6. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.