1 marca 2020 r. I Niedziela Wielkiego Postu

KOMUNIKATY PARAFIALNE

1 marca 2020 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dziś w naszej parafii gościmy Siostry Dominikanki z Kielc, które prowadzą Specjalny Ośrodek Wychowawczy dla chorych dzieci z ubogich rodzin. Naszą wielkopostną jałmużną, zbieraną do puszek po Mszach Świętych, chcemy wesprzeć dzieło prowadzone przez Siostry. Po ogłoszeniach Siostry przybliżą nam codzienne życie swoich wychowanków. Bóg zapłać za każdy dar serca. Jest z nami Siostra Kordiana Mróz, dyrektorka ośrodka w Kielcach, która przed laty była katechetką w naszym dawnym gimnazjum przy ul. Kajakowej.
 2. W przyszłym tygodniu, w poniedziałek 9 marca, rozpoczynamy w naszej parafii katechezy dla narzeczonych w ramach kursu przygotowującego do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapraszamy wszystkich chętnych planujących zawarcie małżeństwa sakramentalnego do zakrystii po Mszy Świętej lub do kancelarii parafialnej w ciągu tygodnia celem zgłoszenia udziału.
 3. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. W pierwszą sobotę na Mszy Świętej zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi nasze rodziny i nas samych. Również w sobotę 7 marca po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją.
 4. Wyjątkowo w tym miesiącu w drugą a nie w pierwszą sobotę miesiąca to jest 14 marca, księża udadzą się z posługą sakramentalną do osób chorych i samotnych.
 5. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu w naszym kościele podczas nabożeństw pokutnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali rozważamy Mękę Pańską. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci odprawiane jest w każdą środę o godz. 17.30. Natomiast dla dorosłych i młodzieży w piątki po Mszy Świętej wieczornej. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy i zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 6. Zapraszamy chętnych na trzydniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk i do Pragi Czeskiej w terminie od 29 do 31 maja 2020 roku. W programie sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie i świętego Jacka w Legnicy, gdzie w 2013 roku miał miejsce cud eucharystyczny. Ponadto podczas pielgrzymki odwiedzimy Pragę Czeską i pocysterskie opactwo w Lubiążu. Więcej informacji, na temat pielgrzymki można przeczytać na tablicy ogłoszeń, a przy wyjściu z kościoła na stołach zostały wyłożone ulotki do pobrania dla zainteresowanych. Zapisy będą przyjmowane w piątek 13 marca po nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Liczba miejsc jest ograniczona.
 7. Informujemy, że został zmieniony porządek urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna jest w poniedziałki i piątki w godzinach od 8.00 do 9.00 i po południu od 17.00 do 18.00. Natomiast w środy przed południem w godzinach od 8.00 do 9.00 i po południu od 18.30 do 20.00.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy przy rozliczaniu się z fiskusem za rok 2018 przekazali swój 1% podatku na Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafii jako cel szczegółowy. Również w tym roku zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o zadeklarowanie 1% podatku na parafialną Caritas przy rozliczeniu PIT za 2019 rok.  Informacje jak należy to zrobić znajdują się na stołach z tyłu kościoła i na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce "Ważne odnośniki".  Na stołach przy wyjściu z kościoła wyłożone są również do pobrania druki PIT-OP dla emerytów i rencistów, którzy chcą przekazać 1% podatku na Caritas.
 9. We wtorek 3 marca przypada 13 rocznica nominacji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza jako ordynariusza warszawskiego na stolicę naszej Archidiecezji . Natomiast w środę 4 marca przypadają imieniny Księdza Kardynała. W naszej modlitwie pamiętajmy o Księdzu Kardynale prosząc o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo na dalsze lata Jego posługiwania kościołowi warszawskiemu.
 10. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać - w środę 4 marca, Święto Świętego Kazimierza, Królewicza. 
 11. W przyszłą niedzielę 8 marca po Mszach Świętych w ramach jałmużny wielkopostnej ofiarami pieniężnymi zbieranymi do puszek chcemy wesprzeć leczenie chorego chłopca Julka Wróbla walczącego z glejakiem nowotworem mózgu. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem. 
 12. Po Mszach Świętych, jak zawsze serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
 13. Wszystkie prezentowane informacje znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.
 14. W ciągu lutego z naszej wspólnoty parafialnej zmarły następujące osoby: Maria Kostrzewa lat 88, Genowefa Stefanii lat 93, Andrzej Jaczewski lat 75, Jan Bosek lat 43, Maria Piotrowska-Sielewicz lat 75, Kazimierz Niemyjski lat 88 i Jan Kołodziej lat 88. Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.