26 kwietnia 2020 r. III Niedziela Wielkanocy

KOMUNIKATY PARAFIALNE

26 kwietnia 2020 roku – III Niedziela Wielkanocy

 1. W Kościele w Polsce dzisiejszą niedzielą Narodowego Czytania Pisma Świętego, rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny pod hasłem „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. W tych dniach wszyscy jesteśmy zaproszeni do lektury Ewangelii według świętego Mateusza. Niech Słowo Boże, po które sięgamy, będzie dla nas umocnieniem w drodze wiary.
 2. Przypominamy, że w świetle najnowszych rozporządzeń władz państwowych dotyczących rygorów sanitarnych w czasie celebracji liturgicznych, w naszym kościele może przebywać jednocześnie do 50-sięciu osób. Wszyscy, z wyjątkiem celebransa, mają mieć zasłonięte usta i nos. W imię miłości bliźniego dziękujemy za odpowiedzialne zrozumienie i przestrzeganie wszystkich zarządzeń.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto, wsparli w ostatnim czasie naszą parafię. Wielkie Bóg zapłać za każde dobro serca i wielkoduszny udział w odpowiedzialność za nasz kościół.
 4. Przepraszamy za trudności w kontakcie z kancelarią parafialną w ostatnich dniach. Obecnie trwają prace nad przeniesieniem numerów telefonicznych do nowego operatora, stąd techniczne przeszkody wnikające z formalnych procedur w dodzwonieniu się do parafii.
 5. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź pierwszopiątkowa w kościele od godziny 17.30. Natomiast w sobotę, po porannej Mszy Świętej o godzinie 7.30, zawierzymy nasze rodziny i nas samych Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W piątek 1 maja, rozpoczynamy nabożeństwa majowe, podczas których będą nam towarzyszyć rozważania autorstwa O. Stanisława Przepierskiego (dominikanina), związane z życiem Sługi Bożego Księdza Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia będą odprawiane bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i dni świąteczne o godzinie 17.30.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W środę 29 kwietnia, Święto świętej Katarzyny Sieneńskiej.
  • W piątek 1 maja, Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
  • W sobotę 2 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.
 1. W sobotę 2 maja przypada Państwowe Święto Flagi Narodowej. Zachęcamy wszystkich do udekorowania swoich domów biało-czerwonymi flagami. Wszyscy w ten sposób dziękujmy Panu Bogu za dar wolności i pokornie prośmy, abyśmy potrafili z tej wolności mądrze korzystać.