3 maja 2020 r. IV Niedziela Wielkanocy

KOMUNIKATY PARAFIALNE

3 maja 2020 roku – IV Niedziela Wielkanocy

 

 1. Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Naszymi modlitwami pragniemy ogarnąć intencje powołań kapłańskich i zakonnych, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. Modlimy się także o łaskę zachowania powołanych. Na zakończenie każdej Mszy Świętej kleryk Mariusz, odbywający praktykę duszpasterską w naszej parafii, podzieli się świadectwem swojego powołania. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę; są one przeznaczone na utrzymanie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 2. Dziś także przeżywamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dziękując Panu Bogu za dar wolności, modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, prosząc Najświętszą Maryję Pannę, Królową Polski o opiekę nad nami.
 3. Przypominamy, że w świetle rozporządzeń władz państwowych dotyczących rygorów sanitarnych w czasie epidemii, w naszym kościele w podczas celebracji liturgicznych może przebywać jednocześnie do 50-sięciu osób. Wszyscy, z wyjątkiem celebransa, mają mieć zasłonięte usta i nos.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto, wsparli w ostatnim czasie naszą parafię. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz współodpowiedzialnościu za nasz kościół.
 5. W ciągu najbliższego tygodnia, przy naszym kościele rozpocznie się pierwszy etap prac remontowych związanych z konserwacją i hydrofobizacją elewacji naszej świątyni. Zostaną ustawione rusztowania od strony fasady, wieży kościoła i nawy głównej aż do transeptu. Prace potrwają około dwóch miesięcy.
 6. Nabożeństwa majowe w naszej parafii w ciągu tygodnia są odprawiane bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i dni świąteczne o godzinie 17.30.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 4 maja, wspomnienie Świętego Floriana, Męczennika.
  • W środę 6 maja, święto Świętego Apostoła Filipa.
  • W piątek 8 maja, uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.
  • W sobotę 9 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Warszawy.