10 maja 2020 r. V Niedziela Wielkanocy

10 maja 2020 roku – V Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejszą niedzielą świętowalibyśmy radość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Epidemia, z którą zmaga się cały świat sprawiła, że uroczystość ta została przełożona na wrzesień. Polecamy naszej modlitwie rodziców i dzieci, które przygotowywały się do spotkania z Panem Jezusem w tajemnicy Eucharystii. Modlimy się o dar umocnienia i pogłębienia wiary w sercach i w rodzinach naszej parafii.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w minionym tygodniu, którymi wsparliśmy Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.
  3. Przypominamy, że w świetle rozporządzeń władz państwowych dotyczących rygorów sanitarnych w czasie epidemii, w naszym kościele w podczas celebracji liturgicznych jednocześnie może przebywać do 50-sięciu osób. Wszyscy za wyjątkiem celebransa mają mieć zasłonięte usta i nos. Błagamy Pana Boga o ustanie zarazy i modlimy się o powrót do normalności.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto, wspierają w ostatnim czasie naszą parafię. Wielkie "Bóg zapłać" za każdy dar serca i wyraz współodpowiedzialność za nasz kościół.
  5. Rozpoczęliśmy pierwszy etap prac remontowych związanych z konserwacją i hydrofobizacją elewacji naszej świątyni. W najbliższym tygodniu będą prowadzone szczegółowe ekspertyzy dotyczące skali podjętego przedsięwzięcia.
  6. Nabożeństwa majowe w naszej parafii w ciągu tygodnia są odprawiane bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i w dni świąteczne o godzinie 17.30.
  7. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W środę 13 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.
    • W czwartek 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła.
    • W sobotę 16 maja, uroczystość Świętego Andrzeja Boboli. Patrona naszej Metropolii i Polski.