17 maja 2020 r. VI Niedziela Wielkanocy

KOMUNIKATY PARAFIALNE

17 maja 2020 roku – VI Niedziela Wielkanocy

 

 1. Od poniedziałku 18 maja, w świetle najnowszego rozporządzeń władz państwowych dotyczących rygorów sanitarnych w czasie epidemii, w naszym kościele w czasie celebracji liturgicznych jednocześnie będzie mogło przebywać do 80-sięciu osób. Wszyscy za wyjątkiem celebransa mają mieć zasłonięte usta i nos.
 2. W naszych modlitwach, błagajmy Pana Boga o ustanie zarazy i jak najszybszy powrót do zwyczajności codziennego życia.
 3. W przyszłą niedzielę, 24 maja będziemy przeżywać w liturgii Kościoła uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Natomiast w piątek, 22 maja rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają naszą parafię. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz współodpowiedzialności za nasz kościół.
 5. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy pierwszy etap prac remontowych związanych z konserwacją i hydrofobizacją elewacji naszej świątyni. Na tablicach przy wyjściu z kościoła prezentowane są zdjęcia oględzin stanu zachowania murów fasady, wieży i nawy głównej. Rozpoczęte prace zawierzamy naszym Świętym Patronom Apostołom Piotrowi i Pawłowi oraz świętemu Józefowi.
 6. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w ciągu tygodnia są odprawiane bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i w dni świąteczne o godzinie 17.30.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 18 maja, wspomnienie Świętego Stanisława Papczyńskiego oraz setną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II.
  • W piątek 22 maja, wspomnienie Świętej Rity z Cascii.