24 maja 2020 r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

KOMUNIKATY PARAFIALNE

24 maja 2020 roku – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

 1. Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która uświadamia nam fakt powołania do świętości oraz obowiązek świadczenia o niej całym naszym życiem. Pan Jezus wstępujący do Boga Ojca w Niebie wskazuje kierunek wszystkich naszych dążeń i ostateczny cel naszego doczesnego pielgrzymowania. Przypominamy wszystkim o obowiązku przyjęcia Komunii Świętej Wielkanocnej i spowiedzi. W tym roku jest to okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. do 7 czerwca. W naszym kościele do sakramentu pojednania można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej lub umówić się indywidualnie z księdzem.
 2. Ze względu na wybuch epidemii musieliśmy odłożyć w czasie pielgrzymkę parafialną na Dolny Śląsk. Ufamy, że wyjazd dojdzie do skutku w bezpiecznym momencie i wszyscy będziemy mogli cieszyć się owocami pielgrzymiego szlaku.
 3. W przyszłą niedzielę, 31 maja będziemy przeżywać w liturgii Kościoła Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ksiądz profesor, Tomasz Stępień, który przygotował dla nas nagrane rekolekcje wielkopostne i tym razem zaprasza nas do wysłuchania nagrań konferencji dedykowanych darom Ducha Świętego. Nagrania są dostępne do odsłuchania na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej propozycji i podjęcia trudu duchowego przygotowania się do dnia Pięćdziesiątnicy.
 4. Z wielką radością informujemy, że alumn VI roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, Mariusz Balcerowicz, który od października zeszłego roku przebywał wśród nas na swojej praktyce pastoralnej, decyzją władz archidiecezji został zgłoszony do przyjęcia Sakramentu Święceń w stopniu Diakonatu, 10 czerwca. Otaczamy Go naszą modlitwą i dziękujemy za posługę wśród nas. Mariuszu! Niech Pan Bóg umacnia Twoje powołanie i dalej prowadzi Cię drogą odwiecznej Miłości.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz współodpowiedzialności za nasz kościół.
 6. Nabożeństwa majowe z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w naszym kościele w ciągu tygodnia są odprawiane bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i w dni świąteczne o godzinie 17.30.
 7. W czwartek 28 maja będziemy przeżywać 39 rocznicę śmierci Sługi Bożego, Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W naszych modlitwach pokornie prośmy Pana Boga o możliwość dopełnienia beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.
 8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • We wtorek 26 maja, wspomnienie Świętego Filipa Neri, Kapłana
  • W piątek 29 maja, wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej.