7 czerwca 2020 r. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

KOMUNIKATY PARAFIALNE

7 czerwca 2020 roku – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

 1. Dziś w liturgii Kościoła przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która dopełnia w tym roku przywilej spowiedzi i komunii wielkanocnej. Po Mszy Świętej o godz. 12.30, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. W środę 10 czerwca o godzinie 18.00, w świątyni Świętej Bożej Opatrzności w Wilanowie, ksiądz kardynał Kazimierz Nycz udzieli święceń diakonatu szesnastu alumnom Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Wśród kandydatów jest kleryk Mariusz Balcerowicz, który w naszej wspólnocie parafialnej odbywał praktyki duszpasterskie. Polecamy kandydatów do święceń ufnej modlitwie.
 3. W najbliższy czwartek 11 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana, zwana również Bożym Ciałem. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane według następującego porządku: o godzinie 7.30, 10.00, 12.30 i 18.00. Procesja Bożego Ciała odbędzie się po Mszy Świętej o godzinie 10.00, sprawowanej przez księży, którzy 30 maja tego roku przyjęli święcenia kapłańskie. Poprowadzą oni również procesję.

Uroczystość Bożego Ciała to okazja dla nas wszystkich do publicznego wyznania i świadectwa wiary. Ze względu na obostrzenia epidemiczne, procesja będzie wokół kościoła do symbolicznych czterech ołtarzy. Pierwsza stacja będzie przy Piecie od strony południowej, druga na frontonie starej plebanii, trzecia przy płaskorzeźbie Matki Boskiej Częstochowskiej od strony północnej, czwarta natomiast z uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w kościele. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, a zwłaszcza o  udział w uroczystości prosimy całą Służbę Liturgiczną, ministrantów i lektorów.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz współodpowiedzialność za nasz kościół.
 2. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w ciągu tygodnia są odprawiane bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i w dni świąteczne o godzinie 17.30.
 3. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 8 czerwca - wspomnienie Świętej Jadwigi, Królowej.
  • We wtorek 9 czerwca - Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Warszawie.
  • W czwartek 11 czerwca - Uroczystość Bożego Ciała.
  • W sobotę 13 czerwca - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła.